Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mibe különbözik egy kompakt...

Mibe különbözik egy kompakt gép egy tükörreflexestől?

Figyelt kérdés
Első tippre én arra gondoltam, hogy a kompaktba benne van a nevébe, hogy kompakt és azon az objektívet nem lehet nagyobbra cserélni a tükörrefl.-en pedig igen.
2010. nov. 13. 22:58
 1/4 A kérdező kommentje:
ja ha vkinek nem esne le fényképezőgépről van szó:) csak az kimaradt a szövegből.
2010. nov. 13. 23:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Kompakt azt jelenti minden egyben van, optikát nem lehet cserélni és a CCD-ről kapja a kereső a nézőképet aminek EVF a neve de soknál az sincs. A tükörreflexes gép cserélhető optikájú és az optika sugármenetében egy 45 fokban álló tükör vetíti a szembe a keresőképet pentaprizmán keresztül.Exponáláskor a tükör felcsapódik és a redőnyzár az érzékelőre engedi vetülni az optika képét.
2010. nov. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
+ a tükörreflexes szebb képeket csinál, főleg ha nem jpg-ben hanem raw-ban fotózol.
2010. nov. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!:) igazából azért érdekelt ez engem, mert venni szeretnék egy kompakt gépet és fotózni szeretnék még úgy amatőr/kezdő szinten persze. ki is néztem egy Samsung WB5500 nevű gépet, 26x opt. zoommal 14MP-el és érdekelt volna hogy az mivel tudhat kevesebbet egy tükrös gépnél ( [link] kamera weboldala). de ahogy olvastam soraid között még szerintem nekem elég ez a gép. hogy gondolod?
2010. nov. 14. 08:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!