10.000 Volt erősségű villanypásztor ha megüt egy 2 éves gyereket, lehet baja?
"Kezdjük ott, hogy a legtöbb teszter 300V-ig tud hitelesen mérni."
Nyilván nem tudod, hogy van villanypásztor teszter.
"A villanypásztor nem tud megölni, épp ez a lényege."
Dehogynem tud. Kötelező kitáblázni.
Az van, hogy a szív (a villanypásztorral ellentétben) egy elég bonyolult dolog. Szóval ahhoz, hogy jó irányban pumpálja a vért, ahhoz jól össze kell tudnia hangolni, hogy hol, mikor húzódik össze, főleg úgy, hogy két vérkört is pumpál. Ezt az összehangolást pedig elektromos impulzusokkal oldja meg. Ha pedig egy külső impulzus valamiért pont rosszkor zavar be, akkor az akár egy „görcsöt” is (majd egy orvos megmondja, hogy pont mit, de az egyszerűség kedvéért maradjunk ennél) okozhat, amitől megáll a szív. Ehhez pedig nem kell nagy elektromos impulzus, elég egy egész pici is, ami rosszkor folyik át rossz helyen. (Pont fordítva, mint a pacemakernél, ami szintén nagyon pici jeleket ad ki, de pont olyan ütemben, hogy megakadályozza, ne előidézze ezt a „görcsöt” – továbbra is idézőjelben.)
Aztán az igaz, hogy az állatok szíve is hasonlóan működik, szóval rájuk is tud veszélyes lenni ez a dolog, csak más az ingerküszöbünk, hogy hány állat halála miatt érezzük szarul magunkat. Most ha egy malac megdöglik, hát mi van? Szerencséje a Dezsőnek, mert így a malacot dolgozzuk fel előbb, és nem neki kell meghalnia. És akkor arról már ne is beszéljünk, hogy most az a malac megdöglött a villanypásztortól, de száz másik malac meg a villanypásztor miatt nem keveredett a főútra, hogy egy autó csapja el. Embereknél azon is problémáznak, ha 10 millióból egy hal meg közel a villanypásztorhoz, még ha nem is feltétlenül attól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!