Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villog a LED izzó felkapcsolás...

Villog a LED izzó felkapcsolás után sokszor, de máskor kapcsolás után már világít rendesen. A kapcsolóval lehet a baj vagy valahol máshol?

Figyelt kérdés
Csak az egyik szobában csinálja ezt, felkapcsoljuk, rövid villanás, tök sötét. Ezt 4-5 kapcsolásig eljátssza majd kis idő után már nincs baj, világít. Aztán egy ideig első kapcsolásra megint jó, majd megint kezdi. Védőföldelés van. A kapcsoló vagy az izzó lehet a hibás, esetleg a csillárnál valami kötés?

ma 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik lehet. Cserélj fel két izzot. Megy a hiba, vagy marad?
ma 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez UFO lámpa bocsi, nem több izzós csillár. Most nincs másik ilyen izzóm, de megnézem ha lesz. A kapcsolót villanyszerelő kötötte be mikor újra lett húzva tavaly. Rendben volt minden.
ma 21:19
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Izzólámpák nem produkálnak ilyen hibát.

LED-lámpa esetében ki tudnám fejteni a részleteket, de nem tudom, miről beszélsz.

ma 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát: le van kapcsolva majd felkapcsoljuk. Nincs fény csak pár másodperceként villanások. Azaz fény majd megint sötét és ezek villanásszerűen.

Kerek UFO lámpa, LED izzó van becsavarva E 27-es. Egy izzót lehet csak becsavarni.

ma 21:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Máskor viszont felkapcsoljuk, de rendesen világít, nincs semmi gond.
ma 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a probléma magával az izzóval van pontosabban abba lévő trafóval, vagy valamelyik ellenállás kezd elköszönni benne.

Szerintem cseréld le egy másikra, lehetőleg márkásabb izzót vegyél bele. Az ilyen noname márkájú kínai vackok amiket néha egyes üzletek sajtmárkásként árulnak azok zöme egy hulladék fos. Működnek egy darabig kb 1 évet kibírnak és ennyi. Nekem is volt több ilyen izzóm, szinte mindegyikkel ez volt 1-2 év használat után és volt ami halványan világított kb negyed olyan erősséggel és időnként felvillant az erősebb fény, majd egy kis bemelegedés után rendesen világított. De volt amelyikkel fordítva volt ez, ha világított kb 10-15 percig akkor utána kezdte el a villogást majd le is kapcsolt, meg néha fel...

Van egy G9-es foglalatú lámpám abba is vettem abba való LED-eket mert a halogének nem bírták tovább fél évnél. A LED-ekből is olcsóbbakat vettem amiknek darabja így is közel 1000 Ft volt 5-6 évvel ezelőtt is, mondanom sem kell azok az olcsó LED-esek ugyan ezt csinálták. Már azon voltam hogy a komplett lámpatestet leszedem és kidobom a francba és veszek másikat. De végül adtam egy esélyt egy drágább izzónak mondanom sem kell 2500 Ft-ért vettem kb másfél éve bele egy db-ot és 3 kell bele. Az a fény mennyiség arra elég volt hogy leteszteljem 1 évig hogy milyen lesz, és bevált, mai napig jó.

Igen célszerű drágábbat bele venni, de azok legalább bírják. A normál gyakori foglalatú E27 es vagy 14-es foglalatú izzókból azért olcsóbbak a nevesebb márkásak is, de így is kell rájuk szánni minimum 1000 Ft-ot, egy minőségibb nevesebb darabra és azok azért jobban bírják.

ma 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!