Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Használja már valaki közületek...

Használja már valaki közületek a digitális állampolgár mobilalkalmazást?

Figyelt kérdés
Használja már valaki közületek a digitális állampolgár mobilalkalmazást? Röviden DÁP. Kinek mennyire vált be? És jelenleg mire használható? Én tegnap telepítettem fel a mobilomra a DÁP-ot. De én úgy látom hogy a személyes adataim lekérése, és hatósági erkölcsi bizonyítvány igénylése mellett semmi másra nem használható. Akkor meg mi értelme van a DÁP-nak?

ma 09:33
 1/5 Mad Max2 ***** válasza:
28%
csak a birkák hazsnálják
ma 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a funkciók hiányára tekintettel nem sokan használják.
ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

"Akkor meg mi értelme van a DÁP-nak?"

Az hogy a rogán még többet tudjon kémkedni utánad.

ma 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%
Nem , Összekötik minden állami hivatal és szolgáltató alkalmalazásával . Megszűnik a műanyag és papír igazolvány és szerződés . Felhőbe kerül minden , QR és egyedi biozanosítóval használhatod . Mindened oda ha elbugázzák a mobilt vagy betörnek a rendszeredbe ennyi volt a mese . Jelszavakat kódot bármikor cserélhetsz de iriszt és ujjlenyomatot sosem . Visszaélésre ad lehetőségeket . Ez az egyik alapja a kínai megfigyelő büntetőállamnak . Ha nincs áram nincs net sem felhő sem pénz sem kereskedés . Eddig az igazolvány kártya vagy papírokmány szerződés bizonyította hogy érvényes a jogsid tied az autó stb . Beüt egy hiba kitörli valami a digi nyilvántartásból a biztosításod a tulajdonod igazolását akkor mi lesz ?
ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Idehaza??? Én akármit akartam eddig online intézni, vagy telefonálgatnom kellett miatta, vagy jött az e-mail/levél, hogy "Felszólítás hiánypótlásra!", mert nekik papír alapon kellett ez-az, vagy csak személyes aláírás a jó, vagy nincs kártyás fizetésük, vagy... Na ezért nem is lesz!

Meg eleve, hivatallal, hatósággal, csak papíron kommunikálok, mert annak valós nyoma van. Ezt akkor tanultam meg, mikor majdnem levágták az áramomat, mert nem ért be az utalás valamiért.

ma 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!