Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 4017 IC vel (esetleg más de...

4017 IC vel (esetleg más de hasonló egyszerűvel) meg tudom azt csinálni illetve hogyan, hogy három lábú ledsor zölden világítson és kb 20 másodpercenként csökkenjen a led sor egyel,?

Figyelt kérdés
de a csökkenés pillanatában a soron következő LED átváltson pirosra kb 1 másodpercig majd a 20 másodperc alatt sárga legyen. Ha egyszerű vakolát a következő lett sárga tehát mindig az utolsó amelyik kialvásra vár.
ma 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Inkább itt tedd fel a kérdést..

ma 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:

Egyszerűvel nem nagyon.

Bár ha a kapcsolás egyszerűsége a cél, akkor egy mikrovezérlő (vagy arduino nano) és néhány címezhető LED (WS2812 pl.) segítségével megoldható.

Tulajdonképpen csak tápfeszültség kell neki meg három vezeték a LED sorhoz.

[link]

LED-ek száma lehet sokkal több is.

Pl. veszel ilyet: [link]

Ezekből többet is sorba fűzhetsz.


A bonyodalom itt az, hogy kell írni rá egy programot. :)

ma 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szirty ***** válasza:

Itt egy változat ATtiny85-el:

[link]


A nyomógombok elhagyhatók.

Ez egyszerűbb, de ezzel meg az a további bonyodalom hogy kell egy eszköz amivel beleírod a programot.

ma 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy nem oldndható meg hogy egymás mellett három negyven 17 és az vezérli a led sort egy kis késéssel
ma 11:41
 5/9 Szirty ***** válasza:

Nem teljesen világos a leírásodban hogy hogyan is akarod.

Nem írtad le pl. hogy hány darab LED lenne.

Nem tudom hogy a "ledsor zölden világítson" az mit jelent neked. A "vakolát" szót sem tudtam behelyettesíteni.


Ha 4017-el csinálod akkor mindig csak egy darab LED fog világítani.


Tehát valami olyasmit akarsz hogy van 10 3 színű LED.

Kezdetben az első világít zölden.

20 másodperc múlva az első LED színe legyen piros 1 másodpercig.

Újabb 20 másodperc múlva az első LED színe legyen sárga.

Hogyan tovább?

Újabb 20 másodperc múlva az első LED aludjon ki és a második LED világítson zölden?

És ezt ismételje a többi LED-del is?

ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"4017 IC vel (esetleg más de hasonló egyszerűvel) meg tudom azt csinálni illetve hogyan, hogy három lábú ledsor zölden világítson és kb 20 másodpercenként csökkenjen a led sor egyel,?"

Nem tudod.

ma 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja akkor ua180 kell inkább... Elég lenne annyi led amennyit ezeknek tudnak hajtani
ma 12:29
 8/9 Szirty ***** válasza:

UAA180 lesz az.

De azt szerintem felejtsd el az alábbi okok miatt:

1: Analóg bemenete van

2: Nem lineáris a skálája

3: A LED-ek nem közös pontra csatlakoznak hanem négyesével sorba vannak kötve

4: Nagyon régi típus, nehéz beszerezni


Az 1. és 2. ok miatt meglehetősen bonyolult analóg áramkörre lenne szükség hogy a LED-ek úgy világítsanak ahogy szeretnéd.

A 3. ok gyakorlatilag kizárja a három színű LED használatát, mert azok közös anódos vagy közös katódos kivitelben készülnek.

ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezzel meg tudod oldani:

[link]

ma 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!