Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem jön be a tv adás? Többi...

Nem jön be a tv adás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mi lehet a probléma, egy albérletbe költöztem, és hoztam magammal egy viszonylag okos LG televíziót, rádugtam a falból kijövő koax kábelt, de nem jön be adás. A tv nem talál egy csatornát sem. Nincs előfizetés, csak az ingyenes csatornákra vagyok kíváncsi (RTL, M4...).

A tulaj azt mondta be volt kötve a digi tv régebben. Miért nem talál egy csatornát sem a tv?


ma 08:58
 1/8 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Ma már csak egy "dróttal" nem lehet tv-t nézni


A mindigtv hez is vagy STB kell vagy jó tv+ egy jó antenna


Ha kábeltv van bekötve, de nincs előfizetés akkor azon a dróton neked 1 csatorna sem fog jönni


próbáld meg egy szoba antennával...

ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne az aljzatba kösd a tévét, hanem egy külső táppal erősítős (konnektorba dugható) szobaantennát dugj rá. Tedd egy ablak közelébe, kapcsold be az erősítést és láss csodát, be fog jönni az adás. Vagy nem, ha rossz a vétel nálad és a szobaantenna nem elég.
ma 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Főleg, ahol az ablak az adó irányába néz és megfelelő a jelszint, lehet éppen "darab dróttal" is TV-t nézni.

Műszerzsinórral, vagy ilyennel is:

[link]

Ez is "drót" kategória.

Ezen állításaim mindegyike konkrétan kipróbált, nem is egy helyen, de természetesen megfelelő adottság kérdése és százalékos eséllyel nem ez a gyakoribb eset. Tartós megoldásra nem is feltétlenül javasolt (bár lehet olyan hely, ahol még stabil is), de próbára, gyorstesztre érdekes lehet.

ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha volt Digi, akkor nyilván a koax másik végén volt Digis ONT, amit elvittek, így hiába kötöd rá a TV-t, semmi nem fog jönni.

Köttesd vissza a Digit és kész.

ma 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

ONT jelentése Optical Network Terminal, azaz üvegszálas kábel a bemenet, nem réz koaxiális kábel.

Noha érdekesség kedvéért a Digi optikai hálózata 1:1-ben hordozza ugyanazon frekvenciákat, csak elektromos jel helyett fény formájában, bármiféle egyéb átalakítás nélkül. Ezért van az, hogy amikor az ONT visszateszi rézre, ugyanazt a kábeles jelet kapjuk, mint ahol az egész hálózat réz és azt ugyanúgy tudjuk tovább osztani a TV-kre.

ma 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontosan. Előfizet a Digire, hoznak egy ONT-t, onnantól van TV.
ma 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

ONT-t akkor hoznak, ha az optikai kábelt is be tudják hozni.

Anélkül nem megy.

Sok helyen van még mindig koax. a lépcsőházban stb., akkor csak azt tudják behozni. Mellesleg:

"A tulaj azt mondta be volt kötve a digi tv régebben."

De azt kikötik a lépcsőházban vagy az oszlopon, ha a tulaj nem fizeti.

Tehát ez elég fura mondás volt. Ha így mondaná:

- Rendesen fizetem a Digikábelt, tehát működnie kellene...

Mindjárt másképp hangzana.

ma 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván ha pl a korábbi bérlő nevén volt az előfizetés és ő lemondta, akkor kikötötték. De emberünk szól a Diginek, hogy előfizetne, visszakötik a kábelt és vagy hoznak egy ONT-t, vagy csak simán a koax + UTP kábel jön be, arra meg rá tudja kötni a saját eszközöket.
ma 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!