Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom egy elektromágnes...

Hogyan tudom egy elektromágnes mágneses behuzóerejét lényegesen megnövelni?

Figyelt kérdés

Egy 230V-os ~10 W-os hajvágó mágneses behuzóerejét szeretném lényegesen megnövelni. Az elektromágnessel szeretném egy elektromos élvefogó egércsapda mechanikus szerkezetét működtetni. A rendszer működik, csak az elektromágnes behúzóerejét gyengének találom.

A tekercs működési ideje max 5 másodperc, amíg a mágneses erőtér felépül, illetve müködésbe lép.



#transzformátor #elektromágnes #tekercselés #behuzótekercs #condenzátor
ma 07:21
 1/6 Matematek válasza:
Próbáld meg hogy a tekercs helyére egy nagyobb menetszámú tekercset raksz vissza
ma 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyenirányított 230V-ról tápláld meg.
ma 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Váltakozó irányú feszültséggel táplálom, közvetlenül a konektorból.
ma 08:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a tekercs menetszámának növelésére, de félek tőle, mert nem látom, hogy milyen irányú a tekercselés, és mekkora a keresztmetszete a vezetéknek. Nagyobb menetszámú, erősebb tekercsem meg nincs.
ma 08:26
 5/6 A kérdező kommentje:
A 2-es kommenthez. Félek tőle, hogy nem találok megfelelő diódahidat az egyenirányításhoz. Estleg tudnál javasolni diódákat és (kondenzátort) amiből össz tudom hozni az egyenirányítást.
ma 08:30
 6/6 A kérdező kommentje:
A 2-es kommenthez.Köszi a javaslatot, találtam egy GSIB660 0048D-s hidat megpróbálom vele.
ma 09:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!