Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire jó a villanyborotva?...

Mire jó a villanyborotva? Mivel tud többet, mint egy sima borotva?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, amin az a 3 kör penge van. Arc szőrzet eltávolítás céljából használnám.
szept. 5. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Annyival jobb elvileg, hogy kíméli jobban a bőrt, de így nem teljesen sima az eredmény, bár ez készüléktípustól is függ.

Miért pont ez szimpatikus az ilyen készülékek közül, ha nem vagy tájékozott a témában?? Nem kötekedni szeretnék, érdekel, hogy mi alapján esett erre a választásod. Esetleg konkrét típus tetszett meg??

szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert mikor gyerek voltam, ezeket reklámozták a tévében és nagyon megragadt.😄
szept. 5. 17:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem, nekem is amiatt tetszett.

De mikor így jobban utána olvasgattam már annyira nem jött be, pláne hogy az olcsóbb készülékek nem nyújtanak elvileg olyan jó munkát, mint a drágábbak, de drágábbat venni anélkül, hogy tudnám, hogy meglennék elégedve vele... Elég macerás dolog ez.

Végül én a philips oneblade termék mellett döntöttem. Érzékeny bőröm van, sima borotvát nem bírom, nagyon pattogok tőle ha azt használom, hiába használok borotválkozás előtti és utáni termékeket, meg próbáltam több fajtát is. Nekem valahogy nem bírja a bőröm. Villany borotva valamivel jobb volt, de attól is égett rendesen az arcom.

Tényleg nem egyszerű ez, kell kísérletezni, hogy kienk mi válik be.

szept. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

"kíméli jobban a bőrt"

Nekem nem kímélte. Mindig irritálta a bőrömet. És ahogy mondod nem lett olyan sima mint sima borotválkozásnál.

Az előnye annyi hogy ha akkumulátorost veszel akkor kb bárhol tudsz borotválkozni, nem kell habbal, vízzel, stb vacakolni.

Hátránya hogy a borotva fejében felgyűlik az apróra vágott, őrölt szőr, rendszeresen takarítani kell. (figyelni kell hogy a késeket mindig ugyanabba a kosárba tedd vissza, mert azzal kopott össze, azzal vág jól)

szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
65%

Általában érvényes a villanyborotvákra, hogy bármelyikkel le tudod gyalulni a bőröd, ha elég erősen és kitartóan nyomod az arcodra. Még a jófajta Philips körkéses is. Tehát a lényeg, nem szabad erőltetni. Noha villanyborotvák előnye is lehet, hogy bőrradírként is funkcionálhat, felfrissítve a bőrt, ha valaki vállalja a gyalut.

A tripla körkéses előnye, hogy azt elvileg nem szükséges forgatni, tekergetni az arcodon, mert önmaga leképez minden lehetséges szöget, minden lehetséges szőrszál dőlési irányára. Amellett a flexibilis korongok ráfekszenek a felületre.

Ami lineáris késes, azt viszont neked kell igazgatni, irányítani, ahogy szükséges. Noha ezeknek is van bizonyos flexibilitása, megoldásai.

szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Azért jobb a villanyborotva mert nem vágod szét az arcod


Nem kell a borotvahabos macerát végig nyomni minden borotválkozásnál.


Én szeretema villanyborotvát mert mikor eszembe jut, akkor odaállok a tükör elé és pár perc alatt lenyírom, nem kell habozni, zselézni, vizezni...

szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én zuhany után villanborotvát használok. Olyankor szinte ellenállás nélkül szedi a felpuhult szőrt, még ha hosszú is.

Ha meg nagyon kisimultnak kell lennem, akkor a villanyborotva után küldök egy hagyományosta, ami már nem kell hogy a hosszú szőrrel harcoljon, a rövidet könnyedén viszi. De érdemes valami habot vagy krémet használni mindenképpen, sokat segít minden körülmények közt.

A körkés tisztítás nekem mindig csak egy öblítés a csap alatt, nagyon ritkán szedem szét. De a lényeg, mindig kinyitva hagyom megszáradni, ne maradjon nedves, mert abban szaporodhatnak el olyan dolgok, amitől az ember bőre ha érzékeny, ki tud virágozni elég szépen. De nekem nincs is ilyen gondom, kb. huszonéve ugyanaz a 3 körkéses Philips van használatban a mai napig. És teljesen jól teljesíti a dolgát.

szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként "drágább készülék" alatt mit kell érteni, tehát hány forinttól kezdődnek a jók?
szept. 5. 21:49
 9/11 Mad Max2 ***** válasza:
100%
Philips 5000 seria már jó. 30-35 ezerért lehet venni
szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
marketing lehúzás, használj DE borotvát!
szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!