Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a baja a Parkside akkumulát...

Msebi06 kérdése:

Mi a baja a Parkside akkumulátoromnak?

Figyelt kérdés

Van egy parkside akksim amit töltőre rakva csak villog a piros és a zöld led.

Akármelyik gépbe rakom nem működik vele semmi.

Szétkaptam a házat, de a cellákat nem szedtem ki. Elkezdtem kimérni sorba és 4V-onként növekedett az érték. Megnéztem a csatlakozóknál, ahol a gépet lehet csatlakoztatni, megvan a 20V. Mértem folyamatosan itt a 20V-ot, közben egy 12V-os H7es izzót raktam a cellákra, hogy terheljem. 19,9Vra esett le maximum. Biztosíték jó, forrasztások jók.

Már olyat is próbáltam, hogy a fúrógépet tettem rá és úgy mértem a feszültséget. Benyomtam a gombot, a fúrógép meg se nyikkant, viszont 20V-ot mértem.

Sérülést nem látok sehol az elektronikán.

Van az a kis led lámpa, amin USB keresztül lehet powerbanknak is használni. Na még annak a LED lámpája sem kapcsol be vele. Csak pirosan villog a visszajelző.


Mi lehet a baja?


Igazából nem gond ha nem tudom megjavítani, csak már nagyon érdekel, hogy ugyan mi baja lehet.



szept. 2. 19:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Még az kimaradt, hogy ez egy 20V 2Ah akksi. PAP20A1
szept. 2. 19:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy izzóval jó, de egy nagy, hirtelen terhelésre jelentkezhet cellahiba, vagy valami érintkezési hiba, én a fesz. helyett inkább áramot mérnék nagyobb terheléssel.
szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
Külön kellene megnézni a cellákat, terhelés alatt, melyik a hibás. BMS gondolom nincs benne. Nézd meg a kötéseket, nincs-e sérülés, szakadás. Nekem már volt ilyen, a fesz megvan, de nagyobb áramfelvételre már kevés.
szept. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bevallom az áram méréssel nem vagyok teljesen tisztában. Tudom, hogy áramkörben kell mérni, de eddig csak egyszer sikerült egy autó akkumulátornál mikor kerestem mi szívja le az akkut.


Most itt továbbra is az izzóval próbálkoztam, az egyik végét közvetlen kötöttem az akkura, a másikat a multiméter egyik kábelére. A multiméter másik kábelét meg az akkura, de nekem semmi értéket nem hozott. Átraktam a multiméter kábelét az Amper csatiba, állítottam minden A fokozatra, de semmi.

szept. 3. 15:04
 5/9 A kérdező kommentje:

A BMS nem a komplett elektronika az akkun? Én eddig azt hittem.

Sérülést, rossz csatlakozást nem találtam rajta, átnéztem többször, mozgattam is, úgyis mértem

szept. 3. 15:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát figyu, ha nem ismered a mérési technikákat, a mérőműszerek használatát, akkor abban nehéz lesz így eligazodni, de amúgy így nincs is értelme méregetni, mert úgysem tudsz az eredményekkel mit kezdeni, kell másik akku, szerintem hagyjad.
szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Morzsi007 ***** válasza:
Nem tudom milyen a Parkside akku. Azért gondoltam, hogy nem itt van a BMS, mert a cellák általában külön ki vannak vezetve az akkupakkból, nem csak 2 pólus, hanem 4-5 érintkező van rajta, vagyis külön vannak töltve a cellák, ahogy kell. Mindegyikre külön tennék terhelést, a kötéseket, forrasztásokat ellenőrizném.
szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nemaRendőrség ***** válasza:
Tönkrement a bms, nem engedi át az áramot. Bármi elhalhatott benne, az aksi hőmérőtől az utolsó mosfetig. A töltő meg az eszközök nem kapják a jelet az egységtől, hogy jó így nem vesznek fel áramot. Ki kell cserélni rajta az elektronikát
szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sikerült vennem használtan egy BMS-t. Kicseréltem és működik az akksi

Köszi a segítséget!

szept. 22. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!