Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan szoktak bekötni egy...

Hogyan szoktak bekötni egy internetet? Szét kell fúrni a házat, mint régen? Vagy csak egy router kell?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha nagyon alap dolgokat kérdezek, de egyszerűen nem tudom.

aug. 25. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Azért az túlzás, hogy szétfúrnák a házat, nálunk egy apró lyukat fúrtak a plafon egyik sarkában, ahol lehúzták a padlásról a kábelt. Vannak rádiós internetek is, de legjobban az optikai kábellel jársz.
aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szirty ***** válasza:
100%

Attól függ hol tud bejönni a kábel és te meg hova szeretnéd tenni a digitális elosztót.

Ha a kettő között van több fal és sok méter, akkor sok csatornázással/fúrással jár.

Nyilván a kábelt el kell vezetni valahol.

aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Milyen netről van szó?
aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

És milyen lakásról van szó?

Bocsi, ha nagyon alap dolgokat kérdezek, de egyszerűen nem tudom.

aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Családi házban lakom, a tetőn jön be a szolgáltató kábele. A padlásra raktam egy kispolcot, egy dobozt rá, abba belerakosgattam a modemet, meg a telefon bázisállomását. Szereztem egy ugyanolyan bázisállomást, az a lakásban van. Így a telefon és a net vezetéknélküli, de ezzel a módszerrel az egész kertet is lefedi a wifi.
aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a yetteltől van netem, ahhoz meg semmi kábel nem kell, csak belerakod a sim kártyát a modembe és bedugod a konnektorba
aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Épp ezt akartam említeni amit a #6 írt


A yettel otthonnethez semmit nem kell fúrkálni, kapsz egy modemet sim kártyával, bedugod a 230V ba és már jön is a net.


Nálunk olyan 3-400 le és 100-150 fel sebbesség mindig jön rajta vezetéknélküli csatlakozás esetén, lan kábellel a kétszerese is.


Ha nálatok ez elérhető, megérheti, hacsak nem kell valami nagyon komoly gigabit letöltéses net nektek

aug. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:
0%
lol
aug. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A padlásra raktam egy kispolcot, egy dobozt rá, abba belerakosgattam a modemet, meg a telefon bázisállomását."

Aki a padláson (ahol nyáron 65 fok is lehet) üzemeltet elektromosan melegedő készülékeket, az meg is érdemli...

szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Aki a padláson (ahol nyáron 65 fok is lehet) üzemeltet elektromosan melegedő készülékeket, az meg is érdemli..."

Akinek 65 fok van a padláson, az meg is érdemli.

Kb. 10 éve hibátlanul működik.

szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!