Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Crt tv a hlózatról leválasztva...

Mad Max2 kérdése:

Crt tv a hlózatról leválasztva(áramtalanítva) mennyi ieig csaphat agyon(az áram) ha szétszedem csak ugy?

Figyelt kérdés
Szét kéne cincálnom a tv-t de nem merek neki állni mert félek hogy megcsap az áram...

aug. 9. 14:45
 1/5 anonim válasza:
62%

Várj vele olyan 6 órát. Én anno monitort szedtem szét, nem vártam semennyit se, de kutya bajom.(ne probáld ki, ez csak szerencsén múlt)

Próbáld meg azt, hogy 6 órát vársz vele, az a tuti. Ha meg meg is csap jóval kisebb lesz az ütése. Vannak ilyen csavarhúzók műanyag markolattal hogy ha áramos helyre rakod kigyullad a lámpa a végén. :D

2500ft simán megéri

aug. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
100%

"Vannak ilyen csavarhúzók műanyag markolattal"


Hát az nem fog jelezni egy hálózatról leválasztott készülékben a 300V-ra töltött pufferkondi közelében. :)

aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Maga a képcső állítólag 1 hétig is képes tárolni a töltést. Annak a kisütéséhez használhatsz csavarhúzót, fa vagy műanyag nyelűt. A csavarhúzó fém részét vezetékkel összekötöd a képcső külsején lévő csupasz, földeléssel, majd a csavarhúzó végét odaérinted a CRT tetején lévő gumikupak alá. Egy kattanást kell hallanod, amikor kisül a tárolt töltés. Persze a törékenysége miatt ezután is vigyázni kell a CRT körül végzett hadonászással.


Az #1-es által említett "áramos" részekről... A tápegység nagy kondenzátoraiban ugyan nem 30.000 V van, csak 325 (ugye a 230-ból egyenirányítva ennyi lesz), de nagyságrendekkel nagyobb a kapacitás, úgyhogy rendesen oda tud vágni. A fázisceruza nem jó ennek a kimérésére, mert a TV-t kihúzva már nincs 'fázis'. Ezeket a kondenzátorokat is ki kell sütni, a csavarhúzó hegyével rövidre kell zárni. Ezeknél a kondenzátoroknál a 6 órás önkisülési idő nagyjából helytálló.

aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát....


Ha 1-2 hétig hagyom állni a tv-t akkor nem halhatok meg?!


Mert amugy azt én is hallottam(nem értek hozzá) hogy a képcső 10-20Kv feszültségen üzemel, és hogy azt képes is tárolni.... De ez a 10-20kv fesz vajon mennyi áramerősségű?


Mert ha csak pukkan egyet de nem basz agyon akkor gondolom nagy veszélyben nem lennék.


De mindenestre várok vele, pihentetem kicsit mielőtt bármit is csinálnék.

Csak hááát kellene a hely amit elfoglal eza böszme tv

aug. 9. 16:25
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nagyobb képcsövek 20-25 kV anódfeszültséggel mennek és képcső kapacitása olyan nagyságrendű, hogy nagyon keményen odavágna, mind mondjuk egy újraélesztő készülék, amit szoktál látni a fimekben.

Csak ennek megvan a kockázata, ha épp rossz időpillanatban csap oda, pont a szív ellen dolgozik és megállítja esetleg.

Sokkal egyszerűbb kisütni.

aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!