Egy 20kv/400v trafóval van egy épületben a munkahelyem, ez mennyire veszélyes, sugároz?
"Ártalmas-e az egészségre az EMF expozíció?
A jelenlegi tudományos kutatások eredményei szerint nincs bizonyíthatóan káros hatás, ha az expozíció mértéke a jelenleg érvényes, ajánlott szintek alatt marad."
Forrás: Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Főosztály ( [link] )
Pontosan, ahogy 2-es írja. Nme az 50 Hz fog neked egyébként sem nagy energiaát közvetíteni.
Egyik német egyetemen egy profot hallgattam, illetve cst-studióval szimulálták a 900 MHz és a 1800-as (1,8 GHz) frekvencia hatását az emberi szövetre, annyi, hogy talán néhány milliwatt füti a szövetet.
Meglepö módon a magasabb nem hatol olyan mélyre, cserébe kicsit nagyobb a teljesítmény.
Elvileg ez nem káros (magyarul nem föz meg). A hosszú távú hatásokról vannak eszmecserék, de igazából annyira nem lehet nagy hatása, ha a 90-es éve közepétöl nem tudták bizonyítani.
A másik meg ami miatt maga a 20 kV trafó nem fog sok elektromágnesességet kicsocsátani, mert: a 20 kV-os oldalon azért van 20 kV, hogy az áram kicsi maradjon az áram (és ezáltal az ohmikus veszteség, de ez mellékes).
Mivel az elektromágneses gerjesztés arányos az árammal, így ez sem lesz nagy.
A 400 voltos oldalon mi a helyzet? Ott magasabb az áram, pont ott nagyobb az EMV (elektromágneses kisugárzás). Félünk otthon a 3 fázistól?
Nem.
Minden reggel tekerd be a heréidet alufóliával ha gyereket akarsz!
Mi mozdonyvezetők V46-oson így szoktuk.
"Minden panelház aljában 11kV trafó van"
Dehogy van!
Azért a trafóhelyiség felett először nem volt lakás, hanem a közös képviselő irodája, ahol ő azért nem töltött napi 25 órát. Aztán ezeket pénzéhség okán eladták lakásnak. Ez már kissé necces volt, pláne, hogy ekkor volt a monitorok időszaka, és a számítógép által adott kép lassan hullámzott, ami azért arra emlékeztette a lakót, hogy itt flangál az erőtér. Át is szerelik ezeket szép lassan, nagyot lehet csökkenteni az elhelyezéssel.
A WHO egyébként azt mondja, az elektromágneses erőtér az lehetséges rákkeltő, mint a gingko bogyó, a babkávé, az odaégett pirítós, stb.
Ezekre a kisfrekvenciás elektromágneses terekre helytelen alkalmazni a sugárzás szót. Külön számolható az elektromos tér és a mágneses tér. Előbbi a feszültségtől, utóbbi az áramtól függ.
Nemcsak az energia számít, hogy nem süti meg. Testáramok indukálódnak.
"Hát 4-5-6 lépcsőházanként van"
Nyilván kell lennie valahol, de nem feltétlenül a házban.
Itt mifelénk a lakótelepeken mindenhol külön épületben (játszótér mellett, stb) trafóházban van a 0.4-es trafó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!