Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanybojlert szeretnék...

Villanybojlert szeretnék vízkőteleníteni. De nem tudom hogy rakjak e bele anódot? Mert azt mondta a szerelő hogy nem kell.Egy 120 literes hajdu.

Figyelt kérdés
júl. 31. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 5 évnél régebbi bojler, vagy 5 éves korához közeledik akár a bojler akár a most benne lévő anód, akkor tegyél csak bele újat.
júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, ha már úgyis szét lesz szedve, akkor már érdemes új anódot is bele dobni.
júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mert azt mondta a szerelő hogy nem kell."


Ezek az okos szakemberek...

Apósomeknak is simán azt mondták, nem kell a zuhanyzónál a falra szigetelö réteg, azóta penészedik a fal a szomszéd szobában.

júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát most éppen nincs benne anód 2 éve.De cserélek alaplapot és fűtőszálat és,akkor anódot is kap.🙂
júl. 31. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hát most éppen nincs benne anód 2 éve"


[link]


A tartály belseje zománcréteggel van bevonva. A zománc hőtágulása azonos a vaséval, így a hőmérsékletváltozás okozta fizikai méretváltozás során nem válik el a felülettől. De anyagfáradás miatt sérülhet, keletkezhetnek rajta mikro repedések. Főleg olyan igénybevételnél, ahol magas a tárolt vízhőfok, és gyakori a teljes csapolás. Azaz gyakori a szélsöséges hőmérsékletváltozás, valamint a szélsőséges nyomásváltozások.

Egy új tartály esetén elvileg a zománc jól teljesít, valóban úgy gondolhatjuk, hogy nincs szükség az anódra. De a gyári korrózióvédelem se feltétlenül tökéletes. Ezért kell már az új tartály esetén is az andódos védelem. Ha nincs, valóban úgy tűnhet, működik ez anélkül is, hiszen semmi baja sincs a tartálynak. Igen, eleinte. Hiszen a tartály fala elég vastag ahhoz, hogy a korrózió csak hosszú idő alatt tehessen benne kárt. És ha van rá mód, ez a korrózió garantáltan végbe fog menni, a fizika törvényei kényszerítik rá, és nem a tulaj elképzelése.


A fogyóanódos megoldáson kívül van aktív védelem is, bár ez drágább, nem fogy el, és folyamatos védelmet biztosít. Viszont a vízkő és egyéb ásványi lerakódás ellen nem nyújt védelmet, ami miatt továbbra is szükséges a karbantartás.

Tudom, a köztudatban az él, majd elég akkor foglalkozni vele ha már nem jó valami.

Persze, ez is egy szempont, csak lehet hogy rendszeres karbantartással problémamentes a használat, és nem megy tönkre a bojler.

aug. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hát most éppen nincs benne anód 2 éve"

Felezted is az élettartamát. :D

aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!