Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Buborékfújóban elemet akartam...

Buborékfújóban elemet akartam cserélni, de fekete lett az ujjam. Lejött a külső festék róla, le lehet törölni. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kint volt a játek tető alatti szekrényben. Sima lidl ceruzaelem. Zöld kifolyast nem láttam.
júl. 23. 11:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem is LIDL. tescos elem. Lehetséges, hogy megolvadt a festék a melegtől? Vagy kifolyt valami es leolvasztotta a festŕket? Kezemet elég szappannal mosni?
júl. 23. 12:29
 2/3 anonim ***** válasza:

"Lehetséges, hogy megolvadt a festék a melegtől?"

Elég valószínű.


"Vagy kifolyt valami es leolvasztotta a festŕket?"

Ami kifolyhatna az az alkáli ("alkaline") elemekben található lúg (innen az alkáli elnevezés), általában kálium-hidroxid. De ha az folyna ki, az megmarná az elem külsejét, és fehéres kristályokként jelenne meg a külsején:

[link]


"Kezemet elég szappannal mosni?"

Elég.

júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Semmi ilyen nem volt. De a papírtörlő szedte le szürke fémig a fekete festéket. Sose lattam ilyet. Mins a 4ről.

Masik fajta elemmel nem.volt ilyen (ami a másik játekban volt ugyanott)

júl. 23. 13:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!