Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől lehet égett szag a...

Mitől lehet égett szag a motortérben? Aggódjak, begyulladhat? Vagy túlagyalom, és egyszerűen érdemes lehet várni?

Figyelt kérdés
A mai napon olajat, illetve olajszűrőt cseréltünk a kocsiban (ford fusion, 2003), viszont sajnos kívülről a motorra is folyt az olajból. Nem sok, amit tudtunk letöröltünk, de sajnos nem tudtuk azt, ami lejjebb folyt. Miután mentünk vele egy pár (szó szerint max 5 km-et), égett szagot éreztünk. Arra gondoltam, hogy szerintem az az olaj ég le róla, amit nem tudtunk leszedni. Erre van esély? Akkor csak várjak nyugtan, amíg leég, utána jobb lesz? Vagy esetleg más lehet a baj? Maga a motor hangja szebben hangzik, mint az olajcsere előtt, ezért gondolom, hogy ott nem kellene gondnak lennie, de elbizonytalanodtam. Valaki meg tudna nyugtatni? 😅

júl. 21. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos hogy az ég le, viszont kigyulladni nem fog, mert a motorban sem gyullad be, pedig ott melegebb van😁

Vannak autók amik már orrukon szájukon fossák az olajat, de használják évekig

júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, ezzel nyugtatom magam, hogy hiszen akkor ami benne van is kigyulladhatna, csak még sosem éreztem ilyen szagot, és igyekszem minden lehetséges rosszra felkészülni 😅

Ez esetben várok még, megyek vele egy pár km-et 😇

júl. 21. 22:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond. A maradék olajat én némi féktisztítóval, vagy benzinnel, esetleg hideg zsíroldóval letöröltem volna, de most már kb mindegy. Az szépen leég róla idővel, nem fog lángra kapni, ne félj. Nekem volt hogy olajfeltöltésnél megremegett a kezem és félre ment nem kevés mennyiség, és olyan résekbe is bement ahova sehogy sem fértem be normálisan. Persze volt égett szag amikor felforrósodott a motor használat alatt persze, de pár alkalom után megszűnt ez és ennyi. Nem volt se tűz semmi.

Persze az olyan autókban amikben már literszám ömlik az olaj és jó nagy olajsár van mindenhol szinte és minden is úszik az olajban, na az már könnyebben kitud gyulladni, de ezekhez is jóformán kell egy nyílt láng vagy szikra.

júl. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!