Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hősugárzó veszélyesebb mint...

Hősugárzó veszélyesebb mint az infrapanel?

Figyelt kérdés
Gyerekszobába kellene egy kiegészítő fűtés. Sokat agyalok és nézelődök,fali hősugárzó,infrapanel körül. Nem tudom melyik lenne a legbiztonságosabb. Olajradiátor is gondolatba jött. Éjjel nappal nem használnánk,de azért elég sokat menne. De az elsődleges szempont az lenne,hogy biztonságos legyen,már amennyire ez egy elektromos eszköztől lehet.
2024. júl. 10. 17:56
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

Legjobb olajradiátor, amelyikről évekkel ezelőtt számolt be itt valaki.

Eldurrant a nyomástól és az olaj betakarta az egész hálószobát.

De legalább más bajuk nem lett.

2024. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyit ér a gyerek? Akár ötvenezer forintot is? Akkor ki lehet egészíteni a gyári készüléket további védelmi készülékekkel.


Mi lehetett a széthasadt olajradiátornál a hiba? Van benne üzemi meg vészkikapcsoló termosztát is.

A legegyszerűbb megoldás, ha van egy kis hely, két olajradiátort kisebb fokozaton járatni. Kevesebb az esély túlmelegedésre, a tápláló vezetékeket is tekintve. Itt már a baj esélyét inkább a felhasználói hiba növeli, például teljesen beburkolva száradó lepedővel, satöbb.


Vagy 40 éve egy háromnegyedkész lakást vettünk, és kb 4 évig az egyetlen lakott szobában olajradiátorral fűtöttünk. Ugyanezen időszakban faházban dolgoztam, ott is olajradiátorok voltak. Így azért eléggé értetlenül nézem ezt a szétvetett olajradiátor kérdést. Egyszerűen nem kell olyan helyzetbe hozni a létesítményt, hogy baj legyen (hallottam egy esetről, ahol az olajradiátorra rápakoltak egy 50 cm magas irattömeget - nyáron, aztán ősszel meg bekapcsolták a készüléket...)

2024. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 37 fokban eszembe nem jutna a fűtésen filózni 😅

Amúgy ha már itt tartunk, ha nincs még, akkor klíma. Feleannyiba kerül azzal fűteni, mint hősugárzóval

2024. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:
Én az infrapanelt választanám mert nagy tereületen, így kisebb felületi hőmérsékleten adja le a hőt.
2024. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

50.000 ft-ig gondolkoztam,ahogy nézegettem,addig kapok megfelelőt. A klíma is opció volt,voltak felmérni,olyan helyre lehetne csak feltenni ahonnan nem jut be a gyerekszobába a meleg,így azt elvetettük,mert csak és kizárólag a gyerekhez nem akartam 300ezres klímát. Más lett volna ha a gyerekszoba elé tudtuk volna tetetni és ki lehetett volna használni télen/nyáron.

Kedves 2.!segítenél,hogy milyen védelmi készülékre gondolsz?

2024. júl. 10. 19:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Muszáj filóznom,olyan gyorsan repül a nyár,hogy pislogok kettőt és kapcsolhatjuk a fűtést :)
2024. júl. 10. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:

"olyan helyre lehetne csak feltenni ahonnan nem jut be a gyerekszobába a meleg"

Ez nem egészen így van.

"Más lett volna ha a gyerekszoba elé tudtuk volna tetetni és ki lehetett volna használni télen/nyáron."

Nem csak a szoba elé lehet tenni. Nálam pl. a kettő közt kb. 15 méter távolság van.

2024. júl. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vagyok, bocs, fizess meg egy mérnököt.
2024. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!