Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a villanymotor baja?

Mi lehet a villanymotor baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy vettem egy 380as 7.5kw villanymotort, amit otthon bekötöttem 380ra(mivel nem volt rajta kábel) és amikor kipróbáltam kb 1 másodpercig dadogott a motor majd leverte a biztosítékot.az áramfelvétele az adattábla alapján 380 volton 16 amper,itthon pedig 3x25 amper van úgyhogy az árammal szerintem nem lehet baj.Esetleg valami probléma van a motorral, vagy csak indító kondenzátorra van szükség(pl most nincs rajta), és ha igen mekkora kondenzátorra lenne szükségem? Nem értek a villanyszereléshez, csak nagyon alap szinten, kapcsolókat, egyszerű motorokat be tudok kötni, ezért teszem fel a kérdést. A segítő válaszokat előre is köszönöm



júl. 8. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

"Nem értek a villanyszereléshez, csak nagyon alap szinten,"


Akkor azt javaslom, csináld valami tapasztalt ismerössel.


" vagy csak indító kondenzátorra van szükség(pl most nincs rajta)"


3 fázisú motorra nem kell indítókondenzátor.


Nem ártana egy fotó, egy rajz, hogy hogy kötötted be, meg esetleg az adattáblája.

3 tekercsnek 6 kivezetése van általában, nem nehéz félrekötni. Az sem mindegy, hogy csillagba kötötted vagy deltába.

júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fotót kérünk! Kapocsdobozról, adattábláról, stb!

Olvashatót, éleset!

Ide feltöltheted:

[link]

júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
júl. 9. 08:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!