Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek hány wattos...

Ak27 kérdése:

Szerintetek hány wattos napelemet kéne vennem ahhoz(milyen teljesítményűt),hogy elbírjon egy 300w-os termesztő LED lámpát?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 17:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Mert egy ismerősömmel beszélgettünk erről és azt mondta (olvastam is) hogy a napelem a fotonoknak kb csak a 30%át fogják fel. Szóval mindig a 3x-osával kell számolnom a napelemnél ,hogy leadja azt a teljesítményt az adott eszköz. Ez tényleg így van? Válaszokat előre is köszönöm UI. elnézést kérek hogy külön írtam a szöveget ,de a sok karakter miatt nem engedte egybe.
tegnapelőtt 17:40
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Nektek eddig nem tűnt fel, hogy a napelemeket akkuval együtt szokás használni és miért?
tegnapelőtt 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

3x30 még mindig csak 90!

Éjsza meg sokkal több kell majd hogy ha azt szeretnéd hogy közvetlenül a napelemről kapja az áramot alámpa.

tegnapelőtt 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Annak a 300 W-os LED-nek folyamatosan kell világítania? Ugyanolyan fényerővel? A nap minden órájában a hét minden napján?


Mert számítani kell arra, hogy nem mindig fog sütni a Nap (az éves átlag napsütéses órák száma kis hazánkban kb. 5,2 óra) és nem mindig kellő fényerővel (mert eltakarja a felhő), nem optimális szögben. Éppen ezért akkumulátorokra lesz szükség, ami tölteni kell, illetve ha a lámpa 230 V-ról működik, akkor az akkumulátorok feszültségét át kell alakítani - a töltésnek, az akkumulátoroknak és az inverternek van vesztesége.


Mindehhez létezik kalkulátor:

[link]

tegnapelőtt 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Anonim!

Látom te nagyon profi vagy a témában. Írhatok privátban? :)

tegnap 21:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert amit belinkeltél nekem kalkulátor oldalt nekem egy kicsit magas! Nem vagyok értelmi fogyatékos😂 csak nem látom át annyira a dolgokat :/ nekem ez egy kicsit bonyolult. Egy kicsit leegyszerűsíthetnéd nekem egy kicsit lenne pár kérdésem. Ezért szeretnék privátban írni ,persze csaj ha nem gond🙂
tegnap 21:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért ,auto javító szar ,ezt utálom! XD
tegnap 21:17
 8/10 anonim ***** válasza:

"Egy kicsit leegyszerűsíthetnéd nekem egy kicsit lenne pár kérdésem."

Akkor tedd fel itt. Erre való a fórum.


De próbaképpen kitöltöttem helyetted:

[link]

feltételezem hogy a 300 W teljesítményfelvételű lámpát a nap minden órájában, a hét minden napján használod (heti 168 óra).

48 V-os inverter bemeneti feszültséggel számoltam (első táblázat, 2. pont), 2 napos áthidalási idővel (3. táblázat, 2. pont), 4,4 °C-os téli átlaghőmérsékletet (3. táblázat, 6. pont, 1,3-as szorzó), 240 Ah kapacitású, 12 V-os akkumulátorokkal (például ilyesmivel: [link] ) és 450 teljesítményű napelemekkel - a többit értelemszerűen, az utasításoknak megfelelően.

tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Egyébként nem egész nap világítana a lámpa ,csak kb egy 17-18 órát számoltam,... De akkor a lényeg hogy elég lenne a 300w-hoz egy 450w-os napelem, vagy több egymásba kötése?
ma 07:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Mint a #8-as hozzászólásban belinkelt kitöltött kalkulátoroldalról leolvasható ("Napelemek méretezése" fejezetében található táblázat utolsó sora), 5 darab 450 W-os napelem kellene.


Leegyszerűsítve:

300 W teljesítmény * 24 óra működtetés = 7200 Wh napi energiaigény

Ha hozzávesszük a töltés és az inverter veszteségét, akkor 7200 Wh * 1,2 * 1,2 = 10368 Wh

Ha 5,2 óra napi napfénytartammal számolunk akkor egy nap átlag 10368 Wh / 5,2 h = 1994 W teljesítményű napelem kell (kerekítsük 2000 W-ra). 450 W-os napelemtáblákkal számolva 2000 W / 450 W = 4,44 vagyis kerekítve 5 darab napelem kell.

ma 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!