Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Oktatási célra adott laptopra...

Oktatási célra adott laptopra lehet e más op rendeszert tölteni?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná széchenyi terv plusz miatt kaptak a diákok,tanárok laptopot és eléggé lassú ,win11 van rajta ezért arra gondoltam hogy letöltöm a linux-ot, de nem találtam semmit ami engedi vagy tiltja hogy más op rendszert töltsek rá . Szóval ha valaki tud segíteni az írjon .

ui: gondolkoztam a dual-boot on de kevés a tárhely a laptopon ezért ez nem lehetséges .



jún. 30. 19:04
 1/5 SIDLER22 ***** válasza:

Nemrég volt erről Neonity-nek egy videója:

[link]

jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
A Windows-ok elég hatékonyan használják az erőforrásokat, szóval hacsak nem valami primitív disztribet választasz, nem sok változást fogsz érzékelni szerintem, de csodára egyik sem képes. Tudtommal ezek elég gyenge gépek, bár oktatáshoz nem is kell sokkal erősebb.
júl. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SIDLER22 ***** válasza:
74%

A Windows-ok gyakorlatilag a legrosszabbul használják az erőforrásokat. Csilliárd háttérfolyamat megy csak a telemetria miatt. Maga az optimalizációja is harmat gyenge.

10-15 éves gépeket lehet feltámasztani egy Linux rendszerrel amik már nem képesek elvinni talán még a 8.1-et sem.

Kíváncsi lennék, honnan van ez az információ, hogy a Windows hatékony 🤔

júl. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek egyrészt nem foglalnak le olyan sok erőforrást, másrészt ki lehet kapcsolni őket, ahogy sok mást is. Nem egy gyenge gépen használtam már Windows-t, és semmit nem kellett kikapcsolnom. De persze próbálja csak meg, ha akarja. A-ból B-be a Linux is elvisz...
júl. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Amikor kaptad, elvileg kaptál hozzá valami szerződésfélét, abban benne kell lennie ilyeneknek. De ha csinálsz egy rendszerképet, azt valami adathordozóra kimenezed, akkor bármikor az eredeti állapotba vissza tudod állítani a gépet, szóval szerintem lehet.
júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!