Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott 1 li ion akku pack...

Adott 1 li ion akku pack kijön belőle 2 pár vezeték piros fekete vastagabb illetve piros fekete véknyabb melyiken kell tölteni a pack-ot?a2vastagabbon tudom mérni az áramot

Figyelt kérdés

jún. 28. 17:20
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A vékony vezetékeket is be kell kötni a BMS-modulba, különben kinyírhatod az egészet.

Ha feltételezzük, hogy ez egy 3S csomag, két leágazással.

jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez egy 57 cm hosszú rúd.5 cm átmérőjű semmi jelölés rajta csak a 2x2 vezeték jön ki belőle töltő sincs hozzá csak kaptam 2 db ilyet 39.9 v-ot mérek a vastagabb kimaeneten a2véknyan semmit.
jún. 28. 19:03
 3/6 A kérdező kommentje:
A két csatlakozó xt30 és jst jelölésű
jún. 28. 19:09
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Akkor valószínűleg 10S konfiguráció, de ajánlatos pontosan ellenőrizni, legalább szemre összeszámolva, ha lehetséges.

Integrált BMS lehet benne, így a két vastag vezetéken tölthető 42 V végfeszültségű Li-ion töltővel, 1-1,5 A áramon, esetleg 2 A, ha bírja hőfokra.

A vékony vezetékek lehetnek I2C busz (hasonlóan a laptopokhoz), vagy egyik a termisztor, másik egyvezetékes adatkiolvasásra való.

Ebben az esetben a működésnek nem feltétele, mert a benne lévő BMS ettől függetlenül végzi a dolgát.

Bár a termisztort szokta figyelni a töltés vagy terhelés, hogy túlmelegedésre le tudjon állni. De figyeli a BMS is a hőfokot.

jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

...mindamellett van olyan megoldás is, amikor a vastag vezeték a terhelés, vékony vezetékpár a töltés. Utóbbin feszültség nem mérhető, ezt megoldja a BMS, ami azért is jó, mert a töltővezeték csatlakozhat egy DC-aljzatra, amit valaki véletlenül rövidre zár, abból probléma lenne.

Volt is ilyen hoverboard, a DC-aljzatra direktben ment az akku. Tulajdonos valahogy kiügyeskedte, hogy valami fémtárgyat oda kellett neki dugni, amitől a DC aljzat tűs része kiolvadt.

A rollereknél nem így van (már amit én ismerek), a töltőcsatlakozón nincs ott az akkufeszültség. Ha igaz, amit a szoftver mér akkufeszültséget, töltőáram hatására épp 0,8 V esik ahhoz képest, amit én a csatlakozóra küldök, eszerint egy védődióda lehet közbeiktatva, ezért nem jut ki visszafelé a feszültség.

tegnapelőtt 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
tegnapelőtt 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!