Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a készülék képes a falban...

Ez a készülék képes a falban lévő kábel helyének meghatározására?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy vettem egy EMOS feszültségkeresőt:


[link]


Viszont ez egyáltalán nem képes a falban lévő kábel érzékelésére, sőt még a csatlakozóaljzatra sem reagál, csak ha fogyasztás van.


Most már teljesen szkeptikus vagyok ezekkel az érintésmentes feszültségkeresőkkel kapcsolatban, viszont kinéztem egy másikat ami már váltakozó feszültség érzékelésére is alkalmas, ez állítható is + - gombbal, a leírtak alapján kábel folytonossági vizsgálatra is alkalmas.

Tehát akkor ez már érzékeli a kábelt a falban anélkül hogy feszültség is van benne?


Illetve, van egy másik ami már fém érzékelésére is alkalmas:


[link]


Szóval, melyiket válasszam inkább?


jún. 28. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyiket sem.

[link]

jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:

Sajnos amiket linkeltél azok nem arra valók amire használni szeretnéd.


De az ilyen falszkennerek "méréseit" is erős fenntartással kell kezelni, mert nem igazán 100%-osak.


Sajnos a legbiztosabb "kereső" az SDS-es fúrószár. Én azokkal szoktam megtalálni a vezetéket a falban... :-/

jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, bár talán megelégednék azzal is ha feszültség alatt álló vezetéket jelezné, mivel itthon használnám csak ha valahol fúrni vagy vésni kéne.

Viszont akkor az EMOS miért nem jelzi azt sem?

jún. 28. 15:43
 4/9 anonim ***** válasza:

"vettem egy EMOS feszültségkeresőt"

"nem képes a falban lévő kábel érzékelésére"

Látod a problémát ugye?

jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:

"Viszont akkor az EMOS miért nem jelzi azt sem?"


Én már leírtam, hogy nem arra való.

Ez a játékszer arra való, hogy a 230V AC feszültség alatt lévő vezetékben lévő feszültségre figyelmeztessen néhány mm távolságból.

Nem arra hogy a falban, több cm mélyen, csempe, vakolat, gipsz, stb alatt lévőt érzékelje.


Ez egy "fázisceruza" tulajdonképpen, korlátozott képességekkel.

jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Ne használják a műszert olyan személyek (beleértve a gyermekeket is), akik fizikai, érzékszervi vagy mentális képességei, illetve elégtelen gyakorlata és ismerete nem teszi lehetővé a műszer biztonságos használatát, amennyiben nincsenek megbízott személy ellenőrzése alatt vagy nem kaptak ismertetést a műszer helyes használatát illetően."
jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-ös:


Köszönöm, így már világos! Sajnos félreértettem a dolgot, ugyanis ismerősöm ezt ajánlotta, ezért gondoltam hogy ez a feszültség kimutatására is alkalmas falon keresztül, de erre akkor a vezetékkereső lesz a legalkalmasabb.


6-os:


"vagy nem kaptak ismertetést a műszer helyes használatát illetően."


Magad ellen beszélsz, pont azért kérdezek hogy tudomásom legyen a műszer működéséről, nem vagyok villanyszerelő, itthoni barkácsoláshoz szerettem volna megtudni hogy mi a legjobb műszer ehhez de az 5-ös válasza kielégítő volt, a tied pedig felesleges.

jún. 28. 16:53
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es, te hülyébb vagy, mint gondoltam. Nem a Gyakorin egy nicktől kell kapni útmutatót - gondolod, ha félig meghalsz, majd elismeri, hogy rossz tanácsot adott, és fizeti a milliós kártérítést? - hanem a gyártótól. Erre utaltam hozzászólásomban.
jún. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pedig az útmutató elég kielégítő volt, ezáltal a terméket visszaküldve nem is fogom helytelenül használni, szóval nem tudom hogy jött ide a halálesettől kezdve a milliós kártérítés.


De te nagyon okos vagy főleg hogy azt is tudod hogy biztos csak innen érdeklődöm, pedig az előbb leírtam hogy a szakmabeli ismerősömtől is kérdeztem.


Egyébként pedig nem egyszer fordult már elő hogy a gyártó sem tudta a kérdést, vagy pedig félrevezető választ adott egy termékkel kapcsolatban.


De igen, én vagyok a hülye hogy ezt nem szűrtem ki a kimásolt válaszodból, elnézést :)

jún. 28. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!