Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vajon lesz olyan, hogy a...

Vajon lesz olyan, hogy a lakott területeken (utcákban) lesznek wifik, úgy értem lesz-e a jövőben mindenhol (tanyák kivételével) ingyenes internet elérés? (Hiszen egyre olcsóbb lesz amúgy is.)

Figyelt kérdés

jún. 19. 10:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Elképzelhető (talán)
Nem
Nem kikövetkeztethető
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen egyre olcsóbb lesz amúgy is."

Várd ki a végét annak az olcsóságnak ...

jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"a lakott területeken (utcákban) lesznek wifik, úgy értem lesz-e a jövőben mindenhol (tanyák kivételével) ingyenes internet elérés?"

A UPC idejében volt hasonló, de a voda nem folytatta ezt a trendet. A lakossági modemeknek volt egy nyilvános profilja is, olyan szinten használható volt, hogy akkoriban nem is használtam mobilnetet, mert szinte mindenhol elértem a UPC wifi hálózatot a városban.

jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 Már Győrben a McDonald’s - ban sem működik!
jún. 19. 11:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
7500 Ft/hó az ára a 100/25 mbps vezetékes netemnek. Az utóbbi évek alatt furcsamód nem lefelé hanem felfelé mozdult el az ára. Eszerint várható hogy hirtelen ingyen adnák? szerinted? 😀
jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Közgazdasági alapvetés, hogy nincs ingyenebéd.

Így van ez a távközlésben is: hiába lett olcsóbb az optikai kábel, hiába lettek hatékonyabbak a távközlési eszközök, a kiépítés, a tápellátás, a felügyelet (ügyfélszolgálat, rendszergazdák), a javítás mind-mind viszik a pénzt (pláne, hogy az előfizetői igények meg folyamatosan nőnek). És a távközlési vállalatok profitorientáltak, nem a két szép szemedért építik ki a hálózatukat.

jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak idén, 1500 forinttal lett drágább a vacak, 500 Mbit/sec -es, rézdrótos netem.


Milyen olcsóságról beszélünk?

jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És a szolgáltatók milliárdokért kiépített rendszerét ingyen fogják bővíteni, korszerűsíteni és üzemeltetni?
jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Voltak erre próbálkozások, eu pályázatokban is, önkorik pályázhattak meg ilyesmi, tizenéve. De mind eltűntek a mobilnet olcsóbbá és elérhetőbbé válásával.


5G fog fejlődni és olcsóbbá válni.

jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!