Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Horgászhely parti és a vízrész...

Paradoxa kérdése:

Horgászhely parti és a vízrész part közeli éjszakai megvilágításához a napelemes lámpák, reflektorok közül melyek válnak be a legjobban? Például milyen konkrét termékek, márkák, típusok váltak be Nektek ilyen célra?

Figyelt kérdés

A kérdésemmel összefüggésben minden a napelemes lámpákkal, napelemes reflektorokkal, azok akkumulátoraival kapcsolatos információ érdekel.

Mit lehet tudni a napelemes reflektorokról?

Minden érdemi válasz előre is köszönök szépen.



#napelem #napelemes reflektor #horgászhely megvilágítása
jún. 3. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora területet kell bevilágítani és milyen erősen?
jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1. A horgászbotokat szeretném folyamatosan megvilágítani, ez kb. 3 négyzetméter. Ez lenne mondjuk az egyik világító eszköz. Annyira erős megvilágítást szeretnék, hogy a botokon láthassam a kapást és az alapvető horgász teendőket, pl. csalizás stb. el tudjam végezni.

2. Egy másik világító eszközzel szeretném megvilágítani a víz part közeli részét. A part közelében is tudok horgászni, nem kell messzire dobni. Mondjuk 20 négyzetméter olyan megvilágítása jó lenne, hogy akár egy közepes méretű úszós szerelék úszóját is láthassam. A halak szákolásakor is kellene valamennyit látnom. Jó lenne, ha folyamatos lehetne a megvilágítás. Érdekelne az is, hogy mozgásérzékelő NÉLKÜL is lehet-e kapni ilyen lámpákat és hogy egy töltéssel meddig képesek ezek a FOLYAMATOS világításra.

jún. 3. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ha egyedül vagy elég egy jó fejlámpa, ami fókuszálható, többféle üzemmódban és fényerővel működik és cserélhető-tölthető akksis. Elvégre felesleges, hogy ott is világos legyen, ahová éppen nem nézel.
jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as: Köszönöm szépen. Én kifejezetten a napelemes töltéssel rendelkező megoldások iránt érdeklődöm. Létezik ilyen napelemes fejlámpa is, amely kereskedelmi forgalomban kapható?
jún. 3. 21:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Direkt" napelemes fejlámpa nincs, de persze vannak outdoor töltők, amivel feltöltheted nappal az akksit. De én jobban bíznék egy powerbankban, egy led-es elemlámpa gyakorlatilag amúgy is kis fényerőn szinte alig fogyaszt valamit.


[link]

jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy láttam, hogy azért léteznek napelemes töltésű fejlámpák, bár azok hatékonysága erősen kérdésesnek tűnik.

Gondolom, hogy az alábbi példáimnál léteznek jobbak is.

Tudom, hogy naiv kérdés: a napelemes powerbankokról miképpen lehet lámpákat üzemeltetni, kiváltképpen fejlámpákat?


[link]


[link]

jún. 3. 22:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Feltöltöd nappal powerbankról a fejlámpát, és használod este.
jún. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Válaszd ketté a dolgot! Ne akarj egy eszközbe mindent! Azok 99,99%-ban nem jók. Amit itt a linkben van napelemes fejlámpa az kutya fülét sem ér.

Vegyél napelemet, töltésvezérlőt és akkumulátort.

Illetve tölthető lámpákat oylant és annyit amennyi kell. Lehet fejlámpa, meg valamilyen akasztós amit fára, stégre felakasztasz, mindenféle van.

A napelemmel feltöltöd a nagy akksit és arról a lámpákat.

jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen!

Ezek szerint léteznek akkumulátorról tölthető fejlámpák is.

Ha szeretném megismerni az ilyen célra használható napelemeket, töltésvezérlőket, akkumulátorokat, tölthető lámpákat, tölthető elemeket, ezek csatlakoztatásait, akkor hogyan érdemes elkezdenem a tanulást?

Hogyan ismerhetem meg az ilyen termék márkákat és használatukat?

jún. 5. 20:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Uramisten...
jún. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!