Miért teszik az androidos appokat használhatatlanná a régebbi verzió számú androidokhoz?
Biztonsági okokból, esetleg azért, mert új funkciókat kap az alkalmazás, ami régebbi androidon nem elérhető.
De az alkalmazások jelentős része elfut 8 évvel ezelőtti androidon is, úgyhogy nagy problémát nem látok - előbb lesz kevés a hardver, minthogy megszűnjön a szoftveres támogatás.
1. Biztonsági okokból: Az újabb Android verziók fejlettebb biztonsági mechanizmusokat tartalmaznak. Ha egy alkalmazás továbbra is támogatná a régebbi verziókat, akkor nagyobb biztonsági kockázatokkal kellene számolni, mivel a régi rendszerek sebezhetőbbek lehetnek.
2. Hardver és szoftver kompatibilitási problémák: A régi eszközök hardvere gyakran nem képes megfelelően futtatni az újabb alkalmazásokat, különösen azokat, amelyek igényesek a rendszererőforrásokra (pl. grafika, memória stb).
Rendszer API változások: Az Android rendszer API-ját folyamatosan fejlesztik és ezáltal változtatják. Az alkalmazások fejlesztése során a fejlesztők gyakran az új API-kat használják, amelyekkel a régebbi verziók nem kompatibilisek. Például mivel egy 4.4-es Androidot világszerte kevesebb mint 2% használ, a fejlesztők nem fogják prioritásként kezelni ezek támogatását. Nem éri meg minden Android verziót támogatni, mert az erőforrásigényes és költséges.
Nagyobb rèszben beszélhetünk tervezet elavulásról is. Ha nem így lenne, akkor nem lenne rákényszerítve az új mobil vásárlásra a felhasználó, aki már 5-7 éve nyúzza a telefonját.
Persze hardverigény is nő, meg a biztonság is része a dolognak, de nem ez az elsődleges ok.
Kettes szépen megfogalmazta, tényleg ezek miatt csináljuk.
(Egy kiberbiztonságis)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!