Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » SD kártya kapacitása? Mitől...

SD kártya kapacitása? Mitől függ, hogy egy eszköz mekkora kártyát tud kezelni?

Figyelt kérdés

Ellentmondásokba ütköztem, mert pl volt hogy a kis turista kamerára azt mondták, max 64 GB, mert nagyobbat nem tud kezelni a kamera. Ehhez képest 512-est használok benne, és működik rendesen.

Az autóskamerával ugyanez a helyzet, a többszörösét használom benne és semmi gondja, pedig nagyon oda voltak, hogy "nem tudja lekezelni a nagyobbat".

Diktafonnal szintén.


Szóval honnan tudom megállapítani, hogy egy adott eszköz max mekkora kártya kezelésére képes? csak így tapasztalati úton vagy van jobb módszer is?



máj. 28. 16:00
 1/6 Szirty ***** válasza:
54%

Onnan tudod megállapítani hogy megnézed a gyártó adatlapját amiben leírja a készülék tulajdonságait.


A "mekkorát tud kezelni" pedig leginkább azt jelenti hogy mennyi adatot tud rátenni.

Előfordulhat hogy 32GB-ot kezelni képes eszközbe rakott 128GB-os kártya nem fog 32GB-nál többet ráírni vagy arról olvasni.

máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy eszközöm, ami hivatalosan 32-ig támogatta.

Beleraktam egy 128-ast és elkezdtem telepakolni.

Kb. 50 GB-ig semmi gond nem volt, de 60 felett már elkezdett "lassulni" az eszköz. Lassan olvasta az adatokat illetve írásnál is többet kellett várni (pl. egy dokumentum vagy fotó mentése)

120 GB-ot rápakolva is olvasott mindent róla, viszont a sebessége egy floppy lemezével volt azonos.

Letöröltem annyit, hogy ismét 50GB alatt legyen a foglalt terület és gond nélkül működött.

máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
*120 gigát írtam, 110-et akartam. (110 GB-tal majdnem tele lett a kártya)
máj. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ez rendben, meg is néztem és ott is jóval kisebbet írnak. aztán mégis bírja a sokkal nagyobbat. azaz nem értem a dolgot. pedig jó lenne ezzel tisztában lenni, mert az se jó, amit írtál, úgy járni se akarok, de ha meg képes a nagyobbra, akkor nyilván előny.


ezt majd kipróbálom 512-es kártyával, hogy esetleg csak 64-ig tudja-e olvasni/írni. az kellemetlen meglepetés lenne, ha utólag derülne ki, hogy ugyan rávette, de aztán nem lehet leolvasni az anyagot.

máj. 28. 17:15
 5/6 Szirty ***** válasza:

"jóval kisebbet írnak. aztán mégis bírja"


Miért nem érted?

Mit jelent neked az hogy "bírja"? Hogy írja meg olvassa amikor még alig van rajta adat?

Olvasd el amit fentebb írtunk és próbáld ki úgy!


Egyébként a gyári specifikációkban megadott határértékek (hogy meddig "bírja" ugye) annyit jelent, hogy a megadott határértékek között garantálják hogy ellátja a funkcióját, feladatát.

Nem pedig azt jelenti hogy azt túllépve nem működik.


Pl. ha leírja a gyártó (nem kínai módszerrel, hanem korrekten) hogy egy eszköz -2...+40°C kondenzációmentes környezeti hőmérsékleten használható, az nem jelenti azt hogy +40,1°C-on nem fog működni.

Inkább csak nem biztos hogy fog. Minél nagyobb mértékben térsz el a normál működési tartománytól annál inkább nem biztos...

máj. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Azt nem értem, hogy miért írja le a gyártó specifikációban, hogy max 64GB-os kártyával működik, és közben az 512-est is ki tudom használni. Lassulást egyéb problémát eddig nem találtam. Ezt így valóban nem értem.
máj. 29. 07:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!