Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy jó minőség...

Szeretnék venni egy jó minőségű fejhallgatót! Eddig csak kettő volt nekem, szóval nincs túl sok viszonyítási alapom. Milyen jó minőségű, megbízható fajtákat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Elég sok műfajban hallgatok zenét, az operától a k-pop-ig mindent :D

Leginkább mégiscsak rock zenét, a 60as évektől a 80as évekig.

Olyan fejhallgató után érdeklődnék, amivel nagyon szépen ki lehet hallani a hangokat.

Próbáltam egyszer egy nagyon "basszusos" fülest, de abban idegesítően sok volt a basszus, alig hallatszott a zene, nem volt túl jó élmény, kb mintha tele ment volna az ember füle vízzel.

Ilyesmit nem szeretnék.

Mivel csak 2 fejhallgatóm volt eddig, nem tudok túl hozzáértő paramétereket mondni arról, hogy milyet is keresek, de szeretném ha a következő nem egy gagyi fejhallgató lenne.

30-40ezer lenne rá most a keretem.

Ha a mai árakból indulunk ki (bármiről is legyen szó) ez nem túl nagy összeg.

Viszont talán egy Tesco-s no-name fülesnél csak jobbat tudnék venni ennyiből...


(A studio fülesekről egyébként mi a véleményetek?)


Sima telefonos zenehallgatásra használnám a mindennapokra.


Nagyon szépen megköszönném, ha tudnátok ajánlani valamit!


Illetve plusz egy kérdés, milyen boltot ismertek, ahol elég sok füles van és ki lehet őket próbálni?

Jó lenne nem csak rábökni valamire az interneten és vakon megrendelni.

Hol lehet jó sok felé fülest kipróbálni?



máj. 21. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Budapest Denon store ill. muzix.

Bár ez kicsit drágább, de nagyon elterjedt a stúdiók körében.

[link]

Esetleg az eggyel olcsóbb társai.

[link]

[link]

máj. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bár az esetben ha a tisztaság és a pontosság sokat számít, akkor egy ilyen fülessel jobban járnál.

[link]

máj. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen 1More van. Ezzel nem jársz rosszul, de csodák persze nincsenek
máj. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sony ami nekem nagyon bevált.
máj. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
#2 Ahhoz képest, hogy mekkora s.gget kerítenek neki, egy darab mérési kép nincsen róla, nemhogy hiteles jegyzőkönyv.
máj. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Morzsi007 ***** válasza:

Az erős basszusos fejessel nem hallod a részleteket,

Ennyi pénzből, amiket ismerek és minden műfaj élvezhető az AT M50X. Ez zárt fejes, sok mindent hallani a zenéből és van elegendő mélye is.

Nyitottból Hifiman HE400SE, aminek természetesebb a hangja, főleg élő zenénél, de ez már nem minden műfajhoz passzolhat, gondolok itt a rock zenére, ezzel nincs tapasztalatom és ehhez a fejeshez szüksèges egy erősítő is, az előbbit egy mobil is megszólaltatja rendesen. Ezek használtan 30-40E Ft-ért mennek.

máj. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6. +1.

Az M40X is nagyon jó, kiegyenlítettebb, személy szerint azt venném az M50X helyett is. De mindkettő nagyon jó.

máj. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
EQ-val lejjebb veheti szinte nullára a mélyet, a magasakat pedig fejjebb, megspórolva ezzel 40ezret.
máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8.

Ez nem így működik, van egy tűrés határ ameddig lehet ezt állítgatni.

Membránnak nem tesz jót, ha nagyon máshogy van beállítva a hangképzése, mint amire tervezték.

Nem mellesleg attól nem lesz részletgazdagabb a hangzás és a tér is megváltozik rendesen.

Azt tudomásul kell venni, hogy a fizikát nem lehet átverni.

Ha mélyorientált fejhallgató kell, akkor érdemes olyat venni.

Általában a magasokon szokás kicsit lejjebb venni, az még nem annyira káros, de alapvetően az EQ az csak egy kényszermegoldás.


Amúgy ha olcsón kell akkor ott a Oneodio Pro 50, ha valaki spórolni akar jelentősebb összeget. Kb. az is tudja azt, mint egy M50X, sőt sokkal kényelmesebb darab.

máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Morzsi007 ***** válasza:

Csak úgy az ront mindenen.

Sok ember beleértve engem is, nem szereti és nem is használ EQ-t.

máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!