Az mennyire igaz hogy a kormány látja a telefonos/laptopos tevékenységeinket?
Nem a gyakorikérdéseken kérdezgetőket szokták figyelni, arra nincs elég kapacitás, de ha nagyon akarják van rá módszer hogy megoldják, használj is bármilyen általad jónak vélt trükköt.
És ha még ki is derülne, egyrészt hiába reklamálnál, másrészt ha olyan volumenű lenne a dolog, valahol egy hivatalban egy tollvonással elsöprik az egészet, és max. később bukkan rá valaki, de addigra már senki sem emlékszik majd rá hogy mi volt ez egyáltalán.
Senkit nem érdekel Random Józsi.
Ha le akarnak nyomozni személyesen téged, mert valamivel okot szolgáltattál, bírói végzés birtokában kikérhetik a szolgáltatótól a tevékenységed, de abban csak a felkeresett URL-ek látszanak.
Korábban, amikor még nem volt általános a HTTPS titkosított átvitel, például egy fórumra elküldött hozzászólásod sima szövegként utazott, amit ilyen módon megláthattak volna De most már ez sincs.
Ha olyan csávó vagy, kimennek úgyis a számítógépedért és lefoglalják.
Ha valamelyik oldalra felteszel törvénysértő üzenetet, azt kikérhetik a portál üzemeltetőjétől, hogy milyen IP-címről érkezett, utána ezen el tudnak indulni a szolgáltató felé.
De erre is érvényes, átlag köpködő kormányellenes netező a kutyát sem érdekli.
A kormány inkább a közvélemény-kutatásokba fektet, ami elég szar dolog.
Tudod, kipuhatolják, mit szeretne a nép.
Aljas módon megadják a népnek, amit szeretne.
Csak azért, hogy a nép rájuk szavazzon.
Felháborító!
"Az mennyire igaz hogy a kormány látja a telefonos/laptopos tevékenységeinket?"
Semennyire.
A kormány egyrészt egy törvényhozó szervezet, nem végrehajtó - nem ez a feladata, jogköre - másrészt nincs meg hozzá a felszerelése, szakértelme.
Ilyesmit a nyomozó hatóságok adott szervei végezhetnek, de azt is igen nyomós indok esetén.
"Pl monitoroznak vagy minden keresesi elozmenyeinket latjak ilyenekre gondolok? "
A népesség teljes körű folyamatos megfigyelése egyrészt eléggé erőforrásigényes (így nem eszközölik), másrészt nagy a lebukásveszély (amiből hatalmas adatvédelmi botrány lenne), harmadrészt felesleges (a bűnüldöző szervezeteket csak a bűnözők érdeklik, a polgári titkosszolgálatokat meg csak a nemzetre veszélyes elemek - mindezekből a népességből kevés van).
" Ha latjak akkor hogy tudok ellene vedekezni? "
Ne bűnözzél.
Látom a pirosozásból hogy nem értitek.
"Mindenkiét nem látják de ha valakit akarnak azt tudják követni."
Vagyis egyszerre mindenkiét persze hogy nem nézik.
De ha valakit nézni akarnak akkor tudják. Tehát mindenkit - pontosabban: bárkit - tudnak követni.
Vagyis 1-es mondata logikailag helytelen.
De a lényeg, ahogy Mérnök Úr is mondja: azt figyelnek meg akit megfigyelésre fontosnak ítélnek. Ha valaki egy átlag senki, akkor nincs értelme arra időt, pénzt, energiát pazarolni hogy megfigyeljék.
#5: "bírói végzés birtokában kikérhetik a szolgáltatótól a tevékenységed, de abban csak a felkeresett URL-ek látszanak."
A 2003. évi C. törvény értelmében a szolgálattónak nem kell ilyesmit rögzítenie, csak a csatlakozás kezdő és vég időpontját, a kapott publikus IP-címet és a csatlakozó eszköz MAC-címét.
Nem is tud rögzíteni URL-t, hisz azt a HTTPS-protokoll titkosítja.
itt le van írva részletesen:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!