Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen ipad-et vegyek?

Milyen ipad-et vegyek?

Figyelt kérdés

Iphoneom van viszont az ipadek világában nem vagyok otthon. Ezért kérnék segítséget. Általános felhasználásra, filmnézésre és leginkább egyetemi jegyzetelésre használnám.

Nagyjából a keret 100.000 környékén lenne rá (többet nem igazán szeretnék költeni rá), nem zárkózom el a használtaktól sem.



2023. dec. 26. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Vedd meg az összeset
2023. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ennyiért csak használtat tudsz venni.
2023. dec. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem zárkózom el a használtaktól sem
2023. dec. 27. 00:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen új 9. gen-t vettem 130 ezer körül pár hónapja, szerintem ez tökéletes arra, amire te szeretnéd használni. Én nem vennék használtat, ha picit hozzácsapsz a kerethez, máris megvan az ára. 😊
2023. dec. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kb. 3 hete vettem iPadot. Eredetileg én is 100.000 Ft keretben gondolkoztam. Ennyiért egy jó állapotú iPad 8-at kapsz használtan, jó esetben felújítva, de az is használt. Eredetileg ezt a modellt néztem ki. Esetleg ennyiért kapsz egy régebbi pro vagy air modellt, amire viszont már nincs, vagy nem sokáig lesz támogatás (akkor már inkább a 8-as modellt vedd meg). A garancia kérdéses, ha kereskedőtől veszed, talán kapsz rá néhány hónapot.


Aztán elkezdtem nézegetni a hasznaltalma.hu kínálatát. Ott 130.000 Ft-ért árulják az új iPad 9-et (1 év Apple garanciával), és gondolkodóba estem. Végül összekapartam rá azt a +30.000-et, és inkább az új garanciás készüléket vettem meg. Annyit mondhatok, hogy nem bántam meg, nagyon szuper, gyors és kényelmesen használható táblagép.

Amiben jobb a 8-asnál, hogy dupla a tárhelye (64 Gb), az iPadOS kapásból lefoglal 16 Gb-ot, plusz az alkalmazások, így a 32 Gb-ból már nem sok maradna. A processzor is erősebb egy picit, kb. 20%-al jobb a teljesítménye az előző modellhez képest. Az előlapi kamera felbontása viszont 10x jobb (12 mpx), ha sokat videótelefonálsz, ez pozitív. Az iPad 9 az utolsó modell, ami még rendelkezik jack (fülhallgató/headset) csatlakozóval és előlapi home gombbal, nálam ez fontos szempont volt.


Én azt ajánlom, próbáld meg valahogy összeszedni azt a +30.000-et és az új iPad 9-et vedd meg. Gondolj arra, hogy az új készüléket évekig használhatod, a régit viszont évekig használta valaki előtted. Ha nem megy, az iPad 8 ami még jó, sebességben picivel lassabb a 9-esnél, méretben és kialakításban ugyanaz, és még jópár évig ez is fog kapni frissítéseket.

2023. dec. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!