Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » HDMI - DVI-D átalakító kábel...

HDMI - DVI-D átalakító kábel miért csak egyirányúan működik?

Figyelt kérdés
Korábban vettem egy ilyen kábelt. Az egyik vége HDMI, a másik vége meg DVI-D. Csak abban az esetben működik, ha a HDMI a videokártyába megy, a DVI-D pedig a monitorba. Ha olyat akarok, hogy a videokártya DVI csatlakozójáról vigyem a jelet HDMI-s monitorra, úgy nem jó, nem ad képet. Biztos, hogy a kábel hibája, mert több készülékkel is próbáltam. Esetleg van olyan átalakító, ami mindkét módon használható? Ha venni akarok, akkor hogyan állapíthatom meg, hogy kétirányú-e?

2023. júl. 13. 19:32
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Könnyű megállapítani, működnie kell mindkét irányban.


"több készülékkel is próbáltam."

A kábel mindkét végén lecserélted a készülékeket?

2023. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De ezek szerint mégsem. Ha ezt nem jelzik kifejezetten ("bidirectional"), akkor feltételezhetjük, hogy egyirányú, így neked DVI to HDMI kell. Már csak D változat van, ezért nem írtam le külön, a gyártók sem mindig szokták. Amúgy én is furcsállom, mert a videojel tudtommal ugyanaz, nem kell semmit konvertálni, de nem vagyok mérnök...
2023. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ne viccelj, a HDMI-HDMI kábelnél sem jelzik, hogy kétirányú, a DVI pedig a csatlakozótól eltekintve ugyanaz.

Abba itt felesleges lenne belemenni, hogy a HDMI rendelkezhet plusz funkciókkal, de a lényegi része ugyanaz: 3 érpár adat, 1 érpár órajel, 1 érpár I2C busz a DDC infó, illetve HDCP-titkosítási kulcsok részére.

2023. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy furcsállom, de ezt jelzi ez az eset, és különböző vélemények is:

[link]

2023. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyelőre volt egy burkolt feltételezésem:


"Ha olyat akarok, hogy a videokártya DVI csatlakozójáról vigyem a jelet HDMI-s monitorra, úgy nem jó, nem ad képet. Biztos, hogy a kábel hibája, mert több készülékkel is próbáltam."


Kipróbált több készüléket, de csak a monitort tekintve? Forrás ugyanaz? Akkor nem ér...

Van egy elmélet: tök ugyanaz.

Van több tapasztalat, mivel korábban olyan helyzeteim voltak, hogy én ezt már mindenféle variációban alkalmaztam. Legyen az kétvégű kábel vagy kis átalakító adapter. Oda-vissza.

Hol kapunk jelölt kábelt (egyirányú, kétirányú)? Sehol.

2023. júl. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt van pl. ez:

[link]

Signal direction: HDMI input > DVI output

2023. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nyilván az okostelefonhoz ajánlott kábelen, a telefonból megy a monitorra a jel (lehet, hogy csak a laikus vásárlók miatt erőlködnek ezen), de mehetne fordítva is, ha lenne olyan készülék, ami ki tudná használni:


[link]

2023. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!