Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezen töltőn, vezetéken melyik...

Ezen töltőn, vezetéken melyik a pozitív + szál? A sima fekete, vagy a fekete/fehér?

Figyelt kérdés

#vezeték #Töltő csatlakozó?
2023. jún. 27. 12:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én mondjuk bármitől függetlenül egy multiméterrel rámérek a dugóra, hogy a táplálni kívánt készüléken levő mórickarajz szerint van-e a polaritás, amit előtte a multiméternél, hogy annál a jelölés megfelelő-e, még külön egy ceruzaelemmel ellenőrzök, de hát én már csak ilyen nadrágszíj-nadrágtartó ember vagyok, mint Remegőháj a Volt egyszer egy vadnyugatban - mondjuk őt hasbalőtték :D
2023. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Szirty ***** válasza:

"Ezen töltőn"

"És ezeken a külső vagy a belső a pozitív + ?"


"csak szemléltetésnek tettem linket, hogy mit is akarnék kérdrzni,,"


Először kérdezel (kétszer is) kifejezetten a képen látható adapterrel kapcsolatban, majd kiderül hogy nem is arról van szó.

Hogy akarsz pontos választ ha félrevezető információt adsz a kérdéssel kapcsolatban?


A képen látható adapter egyébként univerzális adapter.

A pozitív belül és kívül is lehet a csatlakozón, mert ez attól függ, hogy azt a villás toldófejet hogyan dugod rá az aljzatra.

Hogy mikor melyik, azt meg egy ára mutatja az adapter alján ahogy írták is.


Na és a tied milyen? :)

2023. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem felrevezető, mertazenxemnrk is fekete, és fehér/fekete modzaja van, ne kezd el vitázni!


Hasznosaknak köszi,

Minden jót !

2023. jún. 27. 15:57
 14/14 Szirty ***** válasza:

"Nem felrevezető, mertazenxemnrk is fekete, és fehér/fekete modzaja van"


Az faxa. ész szerinted a fehér csík egyetemes világszabvány szerint jelöli a polaritást?

Hát nem.

Valóban a fehérrel jelzett sok esetben a pozitív, de van amelyiknél nem. AC adapternél meg nincs pozitív meg negatív.


Ebből meg az következik, hogy ha nem lehet tudni pontosan milyen adapterre vonatkozik a kérdés, akkor ezt nem lehet megmondani.


Ha nem univerzális adapter akkor azon feltüntetik hogy a csatlakozón belül, vagy kívül van a pozitív.

Nem a vezeték színét tüntetik fel, hanem a csatlakozó bekötését.


Ilyen ábrát kell keresned:

[link]


Bal oldalinál középen a pozitív, jobb oldalinál középen a negatív!

2023. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!