Mi mehetett tönkre?

Figyelt kérdés
Most ment el felettünk egy nagyobb vihar és többször elment az áram emiatt utánna vettem észre hogy jó pár dolog nem működik,hűtő mikró stb aztán megpróbáltam egy másik aljzatot és utánna működött,aztán észre vettem hogy nem mindenhol van világítás és nem mindenhol van áram a konektorba,mi mehetett tönkre?

2023. jún. 23. 22:03
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
60%
Biztosítékokat csekkold utánna a villanyórát lehet hogy csak 1 fátos esett ki a szolgáltató oldalán villanyóra elvileg jelzi a fázis kiesést
2023. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Végignéztem az összes biztosítékot egyik se volt lekapolcsolodva,utánna mindet le és fel kapcsoltam ugyan az a helyzet,hogy jelzi a villanyóra a fázis kiesést?
2023. jún. 23. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:

"jelzi a villanyóra a fázis kiesést?"

Van amelyik igen.

3 fázisú mérőd van?

2023. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van
2023. jún. 24. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy részük nem működik, akkor nagy esély van rá, hogy egy fázis biztosítója kiment a trafószekrényben.

Ha 3 fázisú mérőd van, ez akkor érdekes. A legtöbb három fázisú mérőn van egy led, ami világít, ha egy vagy két fázis hiányzik.

Praktikus a szomszédokat felkeresni, hogy náluk megvan-e minden, és ezzel az információval felszerelkezve telefonálni, mert:

- egy fogyasztónál nincs villany, az egyedi hiba

- többnél nincs, az csoportos

és hét végén, pláne, hogy kifutunk a nappalból, a kötelező idők, hogy elkezdjék az elhárítást, azok bizony jelentősen különböznek.

Arról már nem is beszélve, ha a szomszéd már bejelentette, hogy csoportos hiba van, mert ő is járt az ő szomszédjánál, akkor tökéletesen felesleges az ügyfélszolgálatot zaklatni. Az ügyfélszolgálat nagyon pocsék, ezt mindneki tudja, de ez nem az ott dolgozó éhbéres csajok hibája.

2023. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat,úgy hallottam hogy két trafót is elintézett a vihar az éjjel,állítólag attól lehet ez..hát bízok benne,csak érdekesnek találom hogy az egyik szobába van világítás a másikba nincs,a konyhában az egyik falon van áram a konektorba a másikba nincs,azt hittem hogy ha házon kívül történik valami hiba akkor vagy van áram vagy nincs,minden esetre holnap délre javítják ki a trafókat azt megvárom ha utánna se lesz jó akkor szólok egy villanyszerelőnek.
2023. jún. 24. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!