Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen motor lehet ez?

Milyen motor lehet ez?

Figyelt kérdés
Van egy kismotor az egyik készülékemben, semmilyen szabályzó áramkör nélkül szabadon, amit nem látok és nem férek hozzá, csak ha széttörném a burkolatát, de egy a lényeg, hogy a PWM jelgenerátort amit használok, nem teszi tönkre és jól működik vele és 0-ról szabályozható maximumig. Vettem többféle DC motort mostanában és azokkal viszont nem működik megfelelően a PWM jelgenerátor, mert az LCD kijelzőt villogtatja összevissza és nem indul el, ha sokáig erőltetnem vele és rajtahagynám tönkre is tenné azt. Milyen motort szerelhettek be abba, mert ahogy néztem az AC motorokat, azok nagyok és ez az a kismotor csak 12V-ig használható biztonságosan, ezt viszont tudom. Arra gyanakszom, hogy talán ventilátor motor lehet benne? 3V-os Univerzális kismotorral sem működik megfelelően a PWM-el. Van valami ötletetek milyen motor lehet abban a készülékben?

2023. febr. 20. 02:45
 1/3 Szirty ***** válasza:

"azokkal viszont nem működik megfelelően a PWM jelgenerátor, mert az LCD kijelzőt villogtatja összevissza és nem indul el"


Milyen PWM jelgenerátor az?

Ha nincs teljesítmény fokozata te meg rákötsz egy néhány ohm-os motort aminek több A az áram igénye akkor nem csoda ha nem működik és villog...


Amit találtál az nyilván egy közönséges DC motor.

2023. febr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan semmit sem írtál le wazze... :DDDD
2023. febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A PWM cuccodról tudsz dobni egy linket?

Talán közelebb visz a megoldáshoz.

2023. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!