Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen forró levegős forrasztó...

Milyen forró levegős forrasztóállomást érdemes venni?

Figyelt kérdés
Csak alkalmanként használnám hobbi szinten. Eddig hagyományos 230 v-os forrasztópákát használtam, de ahogy fejlődik a technika, az már nagyon durva. Valami olyan kellene amit SMD alkatrészekhez tudok használni. Esetleg tipu, link,...?

2023. febr. 4. 13:27
 1/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
37%
2023. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Én is 858D-t vettem vagy 4-5 éve EBAY liciten..

Kénytelen voltam, mert van jó néhány IC, amelyiknek a hasa alatt van a GND/VDD... Na itt bukott a sima páka.

Ha visszateszem a tartóba automatikusan leáll, igaz keresni/forgatni kell

Néha használom, nincs vele gond..

2023. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A D az a digitális kijelzőt, beállítást jelenti.
2023. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Quick 861DW (ha találsz viszonteladót, normálisat)


Vagy


Atten ST-862D (ez olcsóbb, de ugyanolyan jó)



Mindenképp vegyél rá 45°os végeket


[link]



Nekem van Atten 858D-m is, az kb zsugorcsövet melegíteni jó, de másra nem nagyon.


Nekem mindig vagy megégette az alkatrészt, és még úgy is alig engedte el (forrasztási pontok feltépésének veszélye a lapról), vagy meg se melegítette rendesen, bárhogy játszottam a hőmérséklettel és a légárammal.


Ezutám ST-862D-t vettem, ez érezhetően jobb. Bár ráraktam egy 45 fokos véget (az Atten hivatalos európai webshopjában vettem a készülékkel együtt), és azt azóta nem bírom levenni róla.

2023. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt a típust béztem ki: Yihua YH992D

Vélemények?

2023. febr. 5. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:

5: ennek ugyanolyan fűtőegysége van, amit a 4. válaszoló már porba alázott (zsugorcső melegítő).

Bár nem tudom, nekem azért működik. De én csak a kézi egységet rendeltem Kínából és magam építettem hozzá vezérlést.

Egy 24 V-os ventilátor van benne, egy 230 V-os fűtőbetét, és egy K-típusú hőelem a visszacsatolás (hőmérő). Ehhez kell csak egy kis elektronika és kész.

2023. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pedig az árából kiindulva kicsit komolyabbnak gondoltam, mint a leggagyibb
2023. febr. 6. 08:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!