Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Körülbelül 10 éve lett bekötve itthon az áram (elég drágán apám és anyám jóvoltából). Mai nap annyit vettem észre hogy a Fázisok közti hidalás egyszerűen szétolvadt (a biztosíték szekrényben) egy 3 fázisú kismegszakítóval együtt ami egyébként állandóan ki van kapcsolva. Első gondolatom az volt hogy zárlat és csak a magas ellenállás miatt nem vágta még le. Bele gondoltam abba a lehetőségbe is hogy túlterhelés van a rendszerben mert mint kiderült elég sok fogyasztót kötöttek be egy fázisra.Ezt a gondolatom viszont azért vetettem el mert ebben az esetben viszont a fő megszakító lekapcsolná a rendszert. Mielőtt bárki laírná hogy forduljak szakemerhez, annak leírom hogy kitanultam a szakmát, csak munkám folyamán még egyszer sem találkoztam ilyen esettel, pont ezért csak egy pár ötletet szeretnék kérni hátha valamire nem gondoltam.

2023. jan. 5. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy fotóval megkönnyíthetnéd mindannyiunk helyzetét, hogy ne kelljen barchobázni. Te ugyan látod, és tudod mire gondolsz, mi nem látjuk, és egyáltalán nem biztos hogy arra gondolunk.
2023. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ez nem egy szokványos bekötés. Egyik kábel keresztezi a másikat annyira hogy lehetetlen átlátni a dolgokat. Hiába látok bármit én is csak barkóbázok benne.
2023. jan. 5. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:
A fázisok között miért van hidalás?
2023. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De eleve mi az a fázisok közti hidalás? Ha az fémből van, akkor rövidzárlatot okoz, ha meg szigetelőanyagból, akkor meg nem hidal át semmit.
2023. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 fázis és azokat szét kell osztani a kismegszakítókba. Nálunk ezt hidalásnak nevezzük. Áthidaljuk a fázisokat a főmegszakítókból a kismegszakítókba. 10A-ra 1,5-dróttal, 16A-ra 2,5-dróttal.
2023. jan. 5. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Naa látod!? Megy ez, mindjárt többet tudunk.

Akkor legalább rajzold le b+..! :D

2023. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


Mi ezt nevezzük hidalásnak

2023. jan. 5. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!