Milyen ebook olvasót vegyek?
Még nem volt ebook olvasóm, most viszont beszeretnék ruházat egyre.
Amit szeretnék bele az a háttérvilágítás és amit szükségtelennek tartok az a böngésző és egyéb ilyen lehetőségek. Az érintőképernyő számomra teljesen mindegy.
Nem tudom, hogy még létezik-e ilyen egyszerűbb fajta ebook olvasó.
Nem olvasok más nyelven, csak magyarul és úgy tervezem hogy a Líra és hasonló áruházaktól vásárolnék ekönyvet.
Köszönöm szépen a válaszod!
Esetleg egy konkrét modellt tudnál mondani? Maximum 50 000 forintot szánnék rá.
Itt van egy pár:
A Paperwhite modellek felbontása (és még 1-2 jellemzője) jobb, de a sima is olvasható.
Néhol utalnak reklámokra (különleges ajánlatokra), ezek nem zavaró könyvreklámok a menüben alul, és a zárolási képernyőn, ha jól emlékszem, nekem régen volt. Ezeket ki tudják kapcsolni, pénzért vagy ingyen...
Amit nyáron az erkélyen, vagy vonatban ülve, ha épp besüt a nap, lehet olvasni normálisan, az az ebook olvasó. A tablet az kiváló kém-terrorista eszköz személyvédelemre, mert a tükröződések miatt a világot lefelé csüggesztett fejjel is látod.
A Kindle a legjobb, megbízható minőség. A Pocketbookról sok rosszat tudnék írni. Megnézem, hátha még a garázsban van az első generációs, de a harmadik generációsnak látom itt a szobában a csücskét, ezek tönkrementek. Bármikor tanulmányozhatóak a főváros egy jól elérhető pontján. Olcsón adom őket. :D És amíg az extreme digital önálló cég volt, addig a honlapjukon a vásárlók 60 %-a panaszkodott szoftver köhögésekről (minden ilyen visszajelzés már eltűnt a fúzió óta. :D Mondjuk én nyolc collosra vágytam, azért lett Pocketbook (jóval olcsóbb volt, mint a hasonló Kindle), de hogy két részletben kifizettem már egy 8 collos Kindle árát, hát akkor inkább most egy 7 collos Kindlet vettem.
Tökéletesnek persze egyik sem tökéletes, például a Kindle megőrzi könyvenként gyűjteményként az értelmező szótárban kikeresett szavakat, ilyen a Pocketbookban nem volt, de a Kindle-ből meg nem lehet exportálni. A Pocketbookban volt könyvtárban kereső funkció, ilyen ebben a Kindle-ben nincs, pedig szerzőnként a megjelenések sorrendjében olvasnám a könyveket. A Kindlenek további kissé bosszantó tulajdonsága, hogy a mobira át kell konvertálni a rengeteg másféle formátumot, bár az igaz, hogy egy konvertálás max 3 per, és a feltöltés sem sok idő.
Azonban én olcsót olyan értelemben nem vennék, hogy a nagy felbontásúak (általában 300 ppi-vel jelöltek a nagy felbontásúak) csak jobban simogatják az ember szemét - ezek sajnos tehát drágábbak. Utoljára, mikor néztem, a legolcsóbb olvasókban (2 perce, Alcor Myth 30-ért) még nem volt háttérvili, az szerintem a világ egyik legjobban eltalált lelki orgazmusa, este az ágyban nem sugarazni az éjjelilámpával a partnert, hanem addig olvasni, míg jólesik.
A hőskorban (tán még 2010 előtt valamikor) volt egy ICARUS 8-am, onnan kezdve tudom, hogy nekem kell az érintőképernyő, mert azért egy listában lefelé kattogtatni tizennyolcat, azt is megunja az ember hamar. Annak olyan egyenszürke lett a képernyője 8-10 év alatt, hogy nehéz megkülönböztetni az üres hátteret, meg a betűt. :D
Az egész attól is függ, mennyire vagy olvasó alkat. Én mondjuk mindig sokat olvastam, de van ma már olyan, aki büszkén írja fórumokon, hogy idén már egyet elolvasott. Annak inkább mindegy, min olvas.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!