Egy normál 220V-os, 10A-os kismegszakító 12V vagy 24V (akkumulátoros használat) mellett is hasonlóan működőképes, vagy inkább csak egy ellenállásként működik, de a karakterisztikáját elveszíti az alacsonyabb feszültség mellett?
Figyelt kérdés
2022. júl. 18. 23:51
1/3 anonim válasza:
Nem a feszültség a lényeg, hanem az áramerősség, mivel az termeli a hőt, ami a kioldó mechanizmust működésbe hozza. Ha a 230V-os hálózaton zárlat van ott akár 1000A is megindul, amire minden kismegszakító rendesen tud reagálni, viszont egy 12V-os akkuról nem biztos, hogy megindul annyi, emiatt lehet olyan, hogy lassabban reagálnak a zárlatra. Például ha megindul 60A zárlati áram, a B10-es szó nélkül lemegy, de egy C10-essel már probléma lehet, mert annak az még csak túlterhelés, így beletelik néhány másodpercbe mire reagál, addigra viszont megsül az akku. Ezt vedd figyelembe.
2/3 Szirty válasza:
A kismegszakító túláram védelme termikus elven működik a zárlatvédelme mágneses elven.
Az utóbbit befolyásolhatja az egyenáram.
Az egyenáram állandó mágneses teret hoz létre ami felmágnesezhet bizonyos alkatrészeket.
Gondolom ezért gyártanak olyan típusokat amik kifejezetten alkalmasak egyenáramú védelemre.
3/3 anonim válasza:
Nem, hanem a váltakozóáramú és az egyenáramú ív oltási módszerének különbsége miatt.
Például a szokásosan 6 kA-esnek (230 V-on!) ismert Acti 9, amely 60 V AC-n meg tud szakítani 36 kA-t, ugyanazon DC feszültségen 15 kA-t tud.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!