Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Univeka 147-es analóg műszer...

Univeka 147-es analóg műszer nem mér áramerősséget. Nagy baja lehet? Nincs benne olvadó bizti.

Figyelt kérdés
2022. jún. 11. 15:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Feszültséget lehet vele mérni, ellenállást nem próbáltam.
2022. jún. 11. 15:49
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Elemet tettél bele?
2022. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeknél csak ellenállás méréséhez van szükség elemre.


Esetleg lehet érintkezési hibája a kapcsolóknál, vagy belül pl. ellenállás elégve.

2022. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ettől féle én is, hogy valami szét éghetett benne. Ajándékba kaptam, sajnos semmit sem tudok az előéletéről! Valakinek volt már hasonló tapasztalata?
2022. jún. 12. 08:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem volt hasonló tapasztalatom, de, mivel feszültséget tudsz mérni vele, az alapműszer (a lelke) működik.


Itt találsz kapcsolási rajzot, ami alapján el tudsz indulni vele:

[link]

2022. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Analóg mérőműszer V, A, Ω mérésére. 3 db 4,5V-os laposelemmel és 1 db 1,5V-os góliát-elemmel működik, üvegszálas mutatója és tükrös skálája van, a pontosabb érték leolvasása végett..


Most akkor kell bele áramforrás, vagy nem?

2022. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Most akkor kell bele áramforrás, vagy nem?"


Attól függ, mit akarsz vele mérni.

Általában feszültséget / áramot elem nélkül is mérnek (mért áramkör táplálja), de pl. ellenállás méréséhez kell bele az elem (lehet, hogy máshoz is).


A tükrös leolvasás úgy működik, hogy szemből nézve akkor jó a leolvasás, ha a mutató és tükörképe egy vonalban van.

2022. jún. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!