Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy fogyasztó 1kW áramot...

Ha egy fogyasztó 1kW áramot vesz fel óránként, akkor ez a maximális értéket mutatja?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy fogyasztó, ami 1kW áramot vesz fel óránként (1kWh), és 3,5kW-ot képes leadni. (Gyári adat) Ez azt jelenti, hogy akkor vesz fel ennyit, ha a fogyasztó maximális kapacitását kihasználom, vagy akkor is ennyit vesz fel, ha a lehető legkisebb fokozaton van működtetve?

2022. jún. 4. 21:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"az áramfelvétele alsó-felső sütésnél"

A mi IKEA sütőnknél ez a kettő összesen 3300 W.

"egy kombinált tűzhelynek"

És bár van négy főzőlap is a sütő tetején, de annyira piszkosul független a sütő beépített teljesítménye ettől, hogy csak úgy visít.

2022. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem értek a villanyszereléshez, a végén arra lettem volna kíváncsi, hogy egy elektromos sütő, vagy egy klíma vesz fel több áramot a hálózatból? Csak viszonyítás miatt érdekel
2022. jún. 5. 17:22
 13/18 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel a sütő vesz fel nagyobb áramot a hálózatból, de függ a készülékek teljesítményétől és a két készülék üzemétől is (megy a sütő vagy csak az egyik főzőlap, klímának mennyire kell hűteni/fűteni)...


A hálózatot viszont fel kell készíteni a maximális fogyasztásra is, pl. megfelelő keresztmetszetű vezeték használatával, megfelelő biztosítással, és a készülékek együttes üzemét is ki kell tudni szolgálni a hálózatnak (ha nem akarunk meglepetést).


Nem véletlen, hogy az elektromos sütőknek saját vezetéket szoktak kihúzni, elég nagy szokott lenni a fogyasztásuk, különösen, ha több főzőlap vagy sütő is üzemel...

2022. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Nagy valószínűséggel a sütő vesz fel nagyobb áramot a hálózatból"

Elég soknál úgy van megoldva a főzőlapok teljesítménygazdálkodása, hogy 3700 W-ot eszik egy fázison. Szóval nagy valószínűséggel fordítva van, mint gondolod.

2022. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Szóval nagy valószínűséggel fordítva van, mint gondolod."


Arra gondolsz, hogy a klíma 3.7 kW-nál nagyobb villamos teljesítményt igényel egy fázison?


A klíma hőszivattyú, a villamos energiát ahhoz használja, hogy a hőenergiát egyik oldalról a másikra szivattyúzza, emiatt elég jó szokott lenni a hatékonysága.


Tehát a főzőlapnak rosszabb a hatékonysága és elég sok energiára van szüksége ahhoz, hogy épkézláb idő alatt felfűtse az ételt.


Ha arra gondolsz, hogy a főzőlap 3700 W-ját három fázison osztják el és a klíma egyfázisú, akkor lehetnek kb. pariban az adott fázison, de a pontos eszközök paraméterei nélkül nehéz megmondani...


...viszont a klíma visszaszabályoz elég alacsony teljesítményre, a főzőlap ellenben nem megy egész nap... :)

2022. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Arra gondolsz, hogy a klíma 3.7 kW-nál nagyobb villamos teljesítményt igényel egy fázison?"

Nem, arra biztosan nem gondolok.


"Ha arra gondolsz, hogy a főzőlap 3700 W-ját három fázison osztják el"

Arra pláne nem gondolok, mivel írtam, hogy egy fázison 3700 W. Egyébként a szokásos megoldás az, hogy a főzőlap 2 fázisra van berendezve, fázisonként a 3700 W max teljesítménnyel, ami jól összecseng a 16 A igénnyel, és a harmadik fázisra kötik a sütőt.

(Fázisonként 2-2 lap van csoportosítva, s míg egy megy a kettőből, akkor fel lehet dobni annyira, hogy az maga 3200 W, de ha az azonos fázison levő másikat mellékapcsolják, akkor visszavesz annyit, hogy egy fázis terhelése sosem több, mit 3700 W.)


Na de hogy mire gondoltam? Szerintem hozzászólásomból kiderül, hogy a sütő és a főzőlapok teljesítményének viszonyára. Ami jelen viszonyok között egy hülyeség, mert ez nem volt érdekes, csak összeolvastam kicsit a hozzászólásokat. :D

2022. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem hozzászólásomból kiderül, hogy a sütő és a főzőlapok teljesítményének viszonyára. Ami jelen viszonyok között egy hülyeség, mert ez nem volt érdekes, csak összeolvastam kicsit a hozzászólásokat. :D"


..akkor ezért nem értettem. :-)


Én a klíma és az elektromos sütő viszonyáról beszéltem, ami a kérdezőt érdekelte, és ezért próbáltam kideríteni, mire gondolhattál, amikor azt írtad, hogy rosszul gondolom.


Tehát még mindig az elektromos sütő a nagyobb villamos fogyasztó a klíma ellenében.

2022. jún. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hacsak nem az Allée klímájáról beszélünk. :)
2022. jún. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!