Ha 220 voltos normál háztartási villanybojlert, rákötök egyenáramú akkumulátorokra, melyek együttesen kb. 110-120 voltot adnak, akkor így is melegíteni fogja a vizet?
12: De hogyan oldják meg hogy "1200 wattal akar vizet melegíteni" ?
Illetve mikor kérdezte ? Ez az 1200 watt is honnan jött, miért nem 1500 vagy 1800 watt ami elterjedtebb magyarországon bojler ügyben ? Miért pont 1200 ?
De ha figyelmesen elolvasod a kérdést, nincs benne watt és amper, nincs szó arról hogy átalakít egy bojlert, nincs benne hogy készít saját fűtő betétet, hanem annyi van, hogy megfogja a csatlakozót egyen áramra teszi működni fog e.
Ezért hozakodtam elő az általános iskolai tanulmányaimmal, az alapján sima ohm törvényt használva kiszámolható hogy kb 23% teljesítménnyel, de működni fog,és kb ötször annyi idő alatt fogja a vizet melegíteni.
A kérdező is ezt kérdezte, hogy egyenáram váltó áram számít e neki, és ha nem számít, akkor ha lassabban is de működni fog e.
A kérdés ennyi volt, azért mert a nyugatiból a keletibe akarok menni, nem kell hogy a tengeralattjáróról kioktassanak, mert a kérdésemhez köze nincs, és a célomhoz se leszek közelebb.
Teljesen hamis az állításod hogy a büdös életben nem fog langyosítani se.
De, fogja, 5x annyi idő alatt, persze függ a külső hőmérséklettől, mert azért bojler falán van hőveszteség is és itt nagy az időtartam ezért érdemes vele számolni..
" azért mert a nyugatiból a keletibe akarok menni, nem kell hogy a tengeralattjáróról kioktassanak,"
Miért érzem úgy, hogy pont a fenti állításod miatt nem kellett volna az általános iskolai tanulmányaiddal jönni?
"...ha figyelmesen elolvasod a kérdést, nincs benne watt és amper"
A filozófiád szerint a helyes válasz a következő:
1. Így is melegíteni fogja a vizet
2. Nem szükséges neki mindenképpen váltakozó áram.
És pont.
A válasz tűpontos, nincs benne teljesítmény, nincs áram, nincs képlet, nincs benne feltételezés.
Aztán hogy milyen fajta és milyen kapacitású akkumulátorokról van szó, mennyire, mennyi idő alatt szeretne mennyi vizet felmelegíteni az legyen az ő problémája... :)
13#
A kérdésben valóban nem szerepelt teljesítmény, de általában a kérdező jobban megérti egy konkrét példával. A fűtőbetétnek nem számít, hogy egyenfeszültségre vagy váltakozófeszültségre kapcsolják, ha egyébként az egyenfeszültség megegyezik a váltakozófeszültség effektív értékével, akkor ugyanakkora lesz a teljesítmény. A 230 V effektív váltakozófeszültségre készült fűtőbetét 230 V egyenfeszültségen ugyanakkora teljesítményt vesz fel. Ha a feszültség kisebb, akkor a feszültségcsökkenés négyzetével csökken a teljesítmény: P2=P1(U2/U1)². A kérdező 110-120 V-ot ír, ekkor a teljesítménycsökkenés:
110 V-on: P2=P1(110/230)²=0,23
120 V-on: P2=P1(120/230)²=0,27
„kb 23% teljesítménnyel, de működni fog,és kb ötször annyi idő alatt fogja a vizet melegíteni.”
Ez nem igaz. Fele akkora feszültségen negyedakkora lesz a teljesítmény. Így négyszer annyi idő alatt vesz fel annyi energiát, mint az eredeti feszültségen. Viszont negyed akkora teljesítménnyel nem lesz képes – még végtelen idő alatt sem – annyira felmelegíteni a vizet, mint az eredeti teljesítménnyel. Gondolt már el, ha például tized akkora feszültségre kapcsoljuk, akkor a teljesítmény a 100-ad része lesz. Például, ha 1500 W felmelegíti a vizet x idő alatt egy adott hőmérsékletre, akkor 15 W 100x idő alatt szintén felmelegíti a vizet ugyanarra a hőmérsékletre? Nem, a felvett villamos energia ugyanannyi lesz, de a víz az utóbbi esetben hideg marad.
Idő szorozva teljesítmény = energia, ez lehet egyenlő a két esetben, de a fűtőbetét hőmérsékletének szempontjából nem mindegy az arányuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!