Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen wifi routert vegyek?

Milyen wifi routert vegyek?

Figyelt kérdés

100mbit es net van előfizetve.


Most épp egy tp link 840N es routerünk van. 2.4 ghz-n működik.



Ha veszek egy olyan routert, ami 5ghz-n működik, és 1 gigabites kb 20 ezer forint ért van ilyen. Akkor várható valami változás? Nagyobb lefedettség, vagy kisebb ping?



2022. ápr. 24. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Arra nagyon figyelj, hogy a bemeneti port 100mbitnél nagyobb legyen. Ezzel csal egy csomó gyártó, hogy eladják neked a 20k forintos routert, hogy majd 300mbites netet oszt neked 5ghz-en, de a bemenet csak 100bmitet tud fogadni... Biztos, hogy 20ezernél drágább lesz, de muszáj ráfordítani, ha nem akarod, hogy a semmiért fizesd a netet.
2022. ápr. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vortrex ***** válasza:

Ha 100Mbit-es az előfizetésed, akkor fölösleges 1Gbit-es routert venned, és az 5GHz-nek se volna értelme, mert a nagyobb frekvenciának kisebb a hatósugara, ráadásul a 100Mbit nem okozhat problémát 2.4GHz-en sem.


A kérdés alapján az derül ki, hogy wifiről kockulsz. Ezerszer több értelme lenne egy kábellel a routerre csatlakozni, mint valami 20k-s varázs routerre költeni.

2022. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké akkor marad ez a router.

Hát igen. Wifiről. Csak nem igazán van lehetőség kábelt kihúzni odáig.

A falba már nincs plusz cső, úgyhogy felejtős. De köszi

2022. ápr. 24. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
A #2-es hülyeségeket ír. Mindenképpen a nagyobb routert vedd mert nemsokára te is át fogsz állni nagyobb netre mert ugyan ennyiért több net fog járni. És akkor nem kell majd előbb 15ért aztán +20ért routert venni hanem csak egyszer 20ért. Az 5ghznek van értelme főleg, ha kisebb lakásban laksz és közel van a modem a routerhez, mert gyorsabb netet tudsz rajta fogni, a dualband előnyeiről meg még nem is beszéltem.
2022. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na..... berántottam 40m kábelt. Padláson védőcső. Stb.

Meg kivéstem ma a két 2,5 m-t lefele a falon. Felnyomta az agyamat úgyhogy neki álltam.


Szóval ha van a modem. Abba megy a koax. Onnan megy ethernet kábel a routerbe, ami aztán sugározza nekem a wifit. Na ha a routerbe beledugom szeretett kábelemet, akkor jó lesz a net? Kicsi lesz a pingem?

2022. ápr. 25. 19:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Mármint szeretett kábel alatt azt értem amivel összekötném a gépemet a routerel
2022. ápr. 25. 19:21
 7/8 Vortrex ***** válasza:

Ezt kipróbálhattad volna anélkül is, hogy átalakítottad volna házat, de mindegy :D Igen, ez a teória.


Én ezen az oldalon szoktam ellenőrizni:

[link]

[link] ping-test/


Az első linken a sebességet, a másodikon pedig a pinget.


Jelentős különbség szokott lenni wifi-n és kábelen mérve, de próbáld ki.


A második link diagrammon mutatja a pinget, ez arra jó, hogyha egy "latency spike" szivat téged, akkor meg tudod vele találni. A latency spike egy olyan jelenség, amikor csak egy-egy pillanatra szakad meg az internet egy percen belül, akkor pl 500ms lesz a pinged, különben meg 50ms alatt marad. Ez azért gáz, mert egy játéknak a félmásodperc kiesés helyreállításához legalább 3mp kell. Fontos a különbség, mert latency spike-ot a wifi nem szokott okozni, inkább maga a router vagy a külsőhálózat.

2022. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vortrex ***** válasza:
2022. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!