Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ólom nélküli lágyforrasztás,...

Ólom nélküli lágyforrasztás, pillanat pákával hogy kell? Kell valami folyatószer?

Figyelt kérdés

Elfogyott az ólom tartalmú forrasztóónom, a boltban, meg lepattintottak, hogy a régit már nem lehet kapni, csak az ólom mentest. De ez a sz@r, meg nem akar megtapadni a nyáklap forrszemen. A páka is nehezen olvassza meg.

Kell ehhez még valami folyatószer, valamivel kezelni kell a nyák részt?

Valaki írja le, legyen szíves, hogy mi a módja, ha pillanat pákával szeretnék ólommentesen forrasztani!



2022. febr. 18. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit valóban nehezebben folyik meg. Én simán ezzel a ceruza szerű folyasztószerrel szoktam. Meg talán kicsit melegebb páka kell neki.
2022. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pillanatpákánál mindegy az, hogy az ólommentesnek nagyobb hő kell, az tudja ezt. Az a pen szerintem flux lesz, azzal lehet szépen forrasztani, de én nem szeretem, sokkal jobb a forrasztóvíz vagy forrasztóméz, ilyesmi, csak azzal nagyon kell vigyázni, mert le kell utána szinte azonnal mosni alkohollal, eléggé korrozív.
2022. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vortrex ***** válasza:
82%

Szerintem rossz helyre mentél vagy nem tudom. Én nem olyan rég vettem az Elektro UNO-ban ezt a kommersz Home márkásat:

[link]

Sn60/Pb40 és gyantás, pont amilyennek lennie kell

2022. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja amúgy lehet kapni még ólmos ónt, nem tudom neked ki mondta ezt a hülyeséget, hogy nincs már ilyen.
2022. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kézi forrasztáshoz lehet használni/kapni ólmosat, csak az elektromos eszközök gyártásánál tiltották be az ólmot.
2022. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.

Nem ragaszkodom az ólmoshoz, ha van használható megoldás helyette.

2022. febr. 21. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!