Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van így bekötve a dugalj?

Miért van így bekötve a dugalj?

Figyelt kérdés

Ma eljött az ideje, hogy átnézzem a lakásban a dugaljakat és meghúzzam a kötéseket. Viszont észrevettem, hogy van a lakásban 2 db dugalj ami nem egy hanem kettő fázis van rákötve egyetlen fázis oldalra. Ugye szemből nézve 3 vezetéknek kellene lennie L,PE,N. Viszont ez úgy néz ki hogy 2L,PE,2N. Miért?

Van ennek bármi jelentősége? A lakásban egyfázis van sima 230v.



2021. nov. 11. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
A dugaljhoz megy a 3 vezeték az elosztótól, ott meg van szakítva, a másik 3 vezeték megy tovább a következő dugaljhoz.
2021. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Sorba van vele kötve valami, tehát megy a dugaljba egy vezeték és onnan megy tovább valamihez. A PE hiányából arra következtetek, hogy egy fix bekötéses éjjeli lámpához mehet, vagy a csillárhoz. Ha másik dugaljba menne, akkor kéne a PE vezető is, ha oda megy és nincs, az szabálytalan.
2021. nov. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Onnét viszi tovább a fázist a következő csatlakozóba.
2021. nov. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Rosszul fogalmaztam nem sorba van kötve (az más), hanem sorolva van. #2 voltam.
2021. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaa, aham így már érthető. Köszönöm a válaszokat.
2021. nov. 11. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
lehet ide dugdta az előző tulaj az aluminium kohót, ezért van a másik szál, hogy bírja a terhelést
2021. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!