Villanyszerelő szakmai órán szoktak a villanyszerelők feszültség alatt dolgozni?
Ez a kérdés nem annyira olyan egyszerű. Lehet, hogy az oktatási intézményben akár egyenként is, más- és más szigorúbb szabályok uralkodnak.
Azokat az egyszerű feszültség alatti műveleteket, melyeket nem lehet másképp, azokat vélhetőleg valahogy meg kell csinálni az oktatási intézményben is (mérések, stb)
Aztán van egy ilyen érdekes terület is, mikor próbapanelen összeállítanak kapcsolást, majd kipróbálják, s közben a csattogó készülékek bekötő csavarja ott virít.
Ami konkrétan azt a feszültség alatti munkavégzést illeti, amit a FAM rövidítéssel emleget a hivatalos világ, az oktatási intézményben nem végezhető. Volt kísérlet rá, hogy szakképzésben törpefeszültséggel végezzenek ilyeneket, de ezek elhaltak.
“ Amíg tanuló addig megfelelő szakoktató jelenlétében, megfelelően kialakított oktatóteremben (tanműhely) történik a képzés, ahol többlet (élet)védelmi funkciók vannak beépítve.” aha, egy osb lapon szerelünk egy egyetem bérelt tantermében, a bácsi elkéri a portán a kulcsot az elosztóhoz, hogy ha levágja a kismegszakítót valami, ne keljen lemenni a portára…
Nincs FAM, a mérést se engedi megcsinálni, jövő héten vizsga és egy szó nem esett arról pl., hogy milyen vezetékek és kábelek léteznek, még jó, hogy van google
A FAM az egy ráépülő képzés amelyhez végzettség, életkor és szakmai gyakorlat kell, azt sose keverjük bele a villanyszerelő képzésbe.
A mérés az nem feszültség közelében végzett munka, hanem feszültség alatt végzett munka.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!