Testzárlatnál automatusan a zárlat keletkezés pillanatában leold a fi relé vagy kell az hozzá h pl egyember hozzáérjen az adott készülékhez?
Figyelt kérdés
2021. aug. 29. 11:20
11/14 anonim válasza:
Az persze. Csak nem akkora a zárlati áram. ha és amennyiben a méretezés megfelelő. Erre írtam azt, hogy ha megfelelően méretezve van, akkor az előírt időn belül lekapcsol.
12/14 Szirty válasza:
"Egy pl b16os megszakító ha több áram folyik rajta mondiuk 18 amper, akkor akár percek is eltelnek."
Igen, de testzárlatnál nem 18 A fog folyni, hanem akár ezer A is. A megszakító karakterisztikájából adódóan ennyitől rövid idő alatt leold (ms nagyságrend).
13/14 A kérdező kommentje:
Tudom kicsit messzire kezdünk menni a kérdéstől de ez miért van? Mármint h zárlatnál ekkora az aramerősség. Vagy hol tudnék ennek utána olvasni?
2021. aug. 29. 20:51
14/14 anonim válasza:
Az áramerősséget az úton levő impedanciák korlátozzák. Zárlatnál csak a vezeték és az áramforrás impedanciája van. Előbbi azért kicsi, mert különben a veszteség nagyon lecsökkentené a hasznos hányadot a termelésből. Utóbbi azért kicsi, mert az több szempontból jó. Utánaolvasni ezeknek, hát, egy szakképzésnyi anyag elegendő kezdetnek, javasolt a technikusképzés szakirodalma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!