Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire használják a multiméterek...

Mire használják a multiméterek némelyikén megtalálható négyszögjel kimeneti/kivezérlési funkciót?

Figyelt kérdés
Rendben, hogy ez egy hullámforma típus. De mire küldik, küldhető ki a műszerről ez a jelalak, mit lehet vele megvizsgálni,vagy megjavítani,vagy kideríteni egy eszközön, berendezésben, vagy egy nyomtatott áramkörben. Nem arra gondolok itt hogy bekapcsolom a műszert, beállítom a négyszögjel kimenetet és egy szkóppal megnézem, hogy mit eredményez, melyik frekvencián rezeg és hogy megjelenik e a hullámforma a szkóp LCD képernyőjén vagy a CRT képernyőjén, mondjuk egy alap bemérés vagy vizsgálódás céljából, hanem mire jó és használható még ezen felül. Tudna valaki néhány felsorolást írni az alkalmazási területekre?

2021. aug. 13. 00:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
53%

Na mit ad isten.Végre egy érdekes kérdés.

Nagy szerencséd van hogy éppen egy teljesen más témakörben erre jártam és végigolvastam pár más jellegű topikot. Sok elfogult és magának való villamosmérnök, elektrotechnikus és hangtechnikus, úgy is azt mondaná erre járd ki az egyetemet és tanuld meg ott, vagy lehet azt is mondanának,hogy nyílt szakmai titok,mivel tényleg valahol az,mert kedves négyszögjel barátunk nagyon sok mindenre használható,transzformálható és előállítható.


Kapásból néhány felhasználási terület:


- Egy másik javítás alatt lévő digitális frekvenciamérő be kalibrálására, hogy ugyanazt a frekvenciát mutassa a műszer, mint amit a négyszögjeles műszered kibocsájt magából.


- Hirtelen lemágneseződött, vagy túláramot kapott, protonokkal nagyobb mennyiségben túltöltődött, pillanatnyilag működésképtelen régi akkumulátorok és telefonhoz használható aksik felélesztésére, eldugult celláinak, több, vagy egyszerre túl sok proton részecskéket felhalmozott áramlásának másik irányszögben történő, hirtelen megfordítására, mellyel, de hozzáteszem azt hogy akár az akkumulátor helyes működése bizonyos esetekben helyreállítható (Bizonyos esetekben, mikor még nem teljesen ment tönkre, csak akkor!!!)


-Számítógépbe helyezhető régi típusú RAM-ok SD és első generációs DDR RAM-ok szintén túltöltődésben, valamilyen külső behatástól, tényezőtől lemágneseződött állapotban, látszólag működésképtelen állapotból való felébresztésére, amikor beakad a RAM a gépben és nem számolja le a teljes memória területet, csak a felét, vagy elindul a gép és nem Bootol be a Windows a RAM hibája miatt, akkor a memória lábaira a jobbról és balról kezdődő, legszélső lábakra ráküldöd a műszer által kibocsájtott négyszögjelet és ezt szépen jobbról-balra haladva, az összes rajta lévő láb-érintkezővel megismétled a memória modulokon, ezzel felélesztheted a memóriát és lenullázod ezáltal benne a rosszul működő és felgyülemlett részecskéket és helyes irányba tereled vele őket, mely majd akkor fog érvényesülni, mikor visszahelyezed a memóriafoglalatba és újra elindítod a számítógépet. Általában ha nem teljesen ment tönkre ebben az esetben a memóriamodul még, akkor szintén ezzel a módszerrel 90%-ban felélesztheted vele a rosszul működő, vagy a pillanatnyilag, beragadt,rosszul, helytelenűl működő memória modulokat. De ne vedd készpénzre azért, hogy ez minden esetben működik és teljesen működőképessé teheti újra a memóriákat, csak egy általában bevált módszernek tekinthető.


- Egy áramkörben lévő, tranzisztor pillanatnyi pótlására, vagy tönkrement tranzisztor, pillanatnyi pótlására szolgáló négyszögjel előállítását teheted vele lehetővé a műszer által kibocsájtott négyszögjel alakkal, hogy leellenőrizzed vele, hogy az adott áramkör vajon működik e tovább helyesen, ha azt a négyszögjelet előállító tranyót ideiglenesen a mérés során helyettesíted a műszer által kivezérelt jellel, vagy sem. "Tehát ettől a tranyótól függ a helyes működése a berendezésnek vagy sem" ezt lehet vele megállapítani és kiszűrni.


- A műszeredből származó négyszögjelet kiküldöd egy csatlakozós átalakítóval a hangkártyád mikrofon, vagy vonalbemenetére megvizsgálhatod vele, hogy a hangkártyád jól működik e, bírja e a nagyobb feszültség által okozott terhelést a bemeneteken és megjeleníti e ugyanazt a frekvenciát, amit a műszered bocsájt ki. Ezt egy, a gépeden lévő spektrum analizátor segítségével le is ellenőrizheted. Arra ügyeljél, hogy ezt csak spéci és combosabb hangkártyával tegyed meg, ami bőven többet tud, mint 44-48 KHz-es mintavételezés, mert különben hazavághatod vele az olcsó kütyüdet. Ajánlott ehhez az ellenőrzéshez és méréshez használnod, stúdióhangkártyát és ne olyat, amit 3000 forintért vágnak utánad a boltban.;)


- Elektromágneses, mikrohullámú és radioaktív sugárzást nagyobb és káros mértékben kibocsájtó berendezések, közvetlen és távolabbi környezetében, néhányszor 10-20 méter távolságban,keletkezhet nem várt négyszögjel, aminek amúgy baromira nem szabadna normál esetben ott lennie. Ezt a négyszögjel kimenetével a műszernek úgy igazolhatod és állapíthatod meg, hogy a négyszögjel kimeneten a ezáltal a különböző fáziseltolódású négyszögjel alakok találkoznak, melynek DC eltolásai,valószínűleg merően különböznek, ezért a műszered hirtelen el kezd, különböző értékekben ugrándozni,akkor hoppá bácsi van a házban. Azaz ha tudomásod van egy ilyen esetről,helyszínről, ahol nagyobb és káros mértékben jelen van valamilyen sugárzási forma és tényező, akkor ezzel ezt kimutathatod úgy, hogy a merőzsinór piros érintkezőjét rárakod egy radiátor lekapart, vagy csavaros vasrészére, a másikat pedig egy szögre, vagy az ablak kilincs részére, az a lényeg, hogy azok a mérő pontok ne érjenek össze és ne képezzenek rövidzárlatot, ezt a szakadásmérővel/rövidzárlat mérővel a műszeren le is ellenőrizheted előtte, sőt ellenőrizd is le és ha a műszered négyszögjel kivezérlésére állítod és ott elkezd ugrándozni a kijelzőn az érték, akkor jobb ha szeded onnan a sátorfádat, mielőtt még olyan dózis, vagy káros behatás nem ér, hogy azt maradandó egészségkárosodáshoz fog vezetni. Na nézzük mások mit írnak még, ne csak én osszam itt az észt ebben a témakörben;):)

2021. aug. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
64%
Ja és mégvalami barátom.A négyszögjel kimenet természetesen egy bizonyos és adott feszültséget képez kivezérléskor, a kisebb műszereken 9V-ot állít elő, azaz küld ki, drágább műszereken még azt is beállíthatod, hogy milyen frekvenciájú és milyen intenzitású négyszögjelet, milyen feszültségen küldjön ki.Ez is más más dolog megállapítására, kivizsgálására, tanulmányozására és felderítésére használható, de csak a komolyabb műszerek esetében. Szóval négyszögjel barátunk maga a tökély a rejtély és a talány egyben.Na lássuk mit írnak a kérdésedre még a többiek,ha egyáltalán írni fognak,mert bizony ez egy elég spéci területnek minősül valahol,de azért mégsem államtitoknak:D
2021. aug. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Le a kalappal.

Erről nem sokat tudtam,sőt semmit.

Viszont az első felhasználási területet azt sejtettem.

Nem semmi micsoda tudásod van.

Ezek után tényleg kíváncsivá tesz, mire jó még.

2021. aug. 13. 02:44
 4/14 anonim válasza:
74%

Azért nem mindegyik műszernél lök ki 9V-ot négyszögjel állásban, valahol csak 5V-ot,vagy annak a felét.


A hangkártyát sem fogja tönkretenni egy kis kézi multiméter az tuti biztos. Egy komolyabb,amin a freki és a feszültség is szabályozható,azzal lehet szétbarmolni bármit.


Ez a sugárzásoknál keletkezett négyszögjel viszont még számomra is új és eszembe sem jutott,de a keletkezését is jól végiggondolva azért megértem.Ilyen veszélyes sugárzáskor olyan különféle anomáliák keletkeznek a térben és az éterben is,melyek a hőmérséklet emelkedés és ingadozás,súrlódási tényezők, nyomással kapcsolatos tényezők,különböző mértékű energiafelszabadulások és áramlások során és annak hatására a különböző elemi, kémiai részecskék különböző és helytelen áramlása következtében,olyan durvaságok tudnak keletkezni,melyek a túlfeszültségtől az interferenciás zavarokig,bármit létrehozhatnak egyes berendezésekben és azok körül, fém, vas és alumínium tárgyak körül és másféle ismert vagy ismeretlen elemek találkozása során,melyek pl: a radioaktivitás, maghasadás következtében szabadulnak fel. Egy csomó dolgot ezzel kapcsolatban még mai napig a tudósok sem ismernek és derítettek ki,tehát valóban keletkezhet négyszögjel is olyan felületeken, továbbá kelthet még rövidzárlatokat a lerakódások és egy ne adj isten,robbanáskor, mikor a különböző törmelékek, tárgyak szanaszét hullanak,ahogy az első hozzászóló írta, hogy nagyon nem szabadna ott lennie ennek a négyszögjelnek.Ezzel valahol teljesen egyetértek és csodálom,hogy ezt nem tanították nekünk az egyetemen akkoriban,vagy nem tértek rá ki.


Felhasználási területet nézve rádió és tv berendezések javításánál, egyaránt használják a négyszögjelet,amikor a tranzisztoros és tirisztoros hibákat próbálják feltárni és kiküszöbölni.


Ezen kívül szándékos torziós eljárások létrehozásában,ahol pl egy nagy és erős hangerejű, intenzitású fehér zajt kell elnyomni erősen kivezérelt négyszögjellel.Ez is elég speciális radar vezérlési, jel monitorozó és híradástechnikai területen fordulhat elő.


Szintetizátorok és egyéb hangtechnikai berendezések javításához is használják.


Egyszóval rengeteg helyen és számos területen felhasználható.

2021. aug. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Hirtelen lemágneseződött, vagy túláramot kapott, protonokkal nagyobb mennyiségben túltöltődött"

Ez a mondat rendesen belecsapott a lecsóba, hisz a buta fehér köpenyesek eddig sokkal macerásabban hasítottak atomot, de azért végigolvastam, szép munka!

2021. aug. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szirty ***** válasza:
80%

"Le a kalappal."


Én is gratulálok neki!

Ennyi bullshitet még a gyakorin se gyakori olvasni!!


Nekem a lemágneseződött, protondugulásban szenvedő 3.3V-os RAM IC 9V AC négyszögjellel történő lenullázása tetszett a legjobban :D

Hihetetlen!

2021. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A két utolsó pofátlan hozzászólónak írnám,hogy a kérdező által felvetett dolog érdekes és jó téma.Amit az első két hozzászóló írt, abban meg valóban van valami és lefedi az érintett témakört és a valóságot.Saját tapasztalataimmal is igazolom ezt.Ahelyett hogy érdemben szólnátok hozzá a témakörhöz,inkább fikáztok és pofátlankodtok.Fogalmam sincs,ilyen emberek milyen lelkülettel rendelkeznek és hogy volt e gyerekszobájuk valójában,de megérdemelnének hogy kitapossák a belüket azt gondolom, egészen biztosan.Ennyi faragatlan bunkó tuskó embert,aki itt van a gyakorin a föld is maga alá temetné leginkább szégyenében ha tudná.Talán majd nemsokára tudja is.Nem hülyékre és pofázásokra vagyunk itt kíváncsiak, hanem érdemi hozzászólásokra,tehát vagy tudsz erről valamit, akkor írjál, ha nem tudsz erről semmit, kívül tágasabb és tartsd meg magadban a hülye és semmirekellő véleményedet!
2021. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Correct mi megy itt gyerekek,

lassan valódi háború lesz a vége meglátjátok;)

2021. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szirty ***** válasza:
76%

"...a kérdező által felvetett dolog érdekes és jó téma"


Egyetértek!


"Amit az első két hozzászóló írt, abban meg valóban van valami"


Van benne valami. Leginkább bullshit, tudományos szakszavakkal díszített köntösben.


"...lefedi az érintett témakört és a valóságot."


Szerinted mennyi valóságalapja van annak hogy hirtelen lemágneseződött, túláramot kapott, protonnal telített akkumulátor?

Ez nettó hülyeség.


De hibás RAM-ot sem lehet úgy helyre hozni hogy 9V-os négyszögjelet adunk neki sorban találomra kiválasztott kivezetésekre. Ilyen nincs.

Viszont a jó RAM-ot tönkre lehet vele tenni.


"Ahelyett hogy érdemben szólnátok hozzá"


Érdemben felhívnám mindenki figyelmét hogy az illető hozzászólás valótlan, káros és ostobaság.


"...inkább fikáztok és pofátlankodtok"


Én viccnek véltem az "okfejtést" és ennek megfelelően álltam hozzá, mert komolyan venni nem lehet (nem szabad) de viccnek meg durva.

Úgy gondolom hogy nincs annál nagyobb pofátlanság mint óvatlan kérdezőt blődségekkel etetni.


"Ennyi faragatlan bunkó tuskó embert,aki itt van"


Kerültem a hozzászólásomban a személyeskedő jelzős szerkezetet.

Ezt javaslom neked is!

2021. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én nem nagyok olyan szaki, mint az első két hozzászóló, de rajtad lárszk f@szfej hogy életedben nem foglalkoztál négyszögjelet előállító berendezésekkel. Az elektronok és protonok szabályos áramlási irányával sem. Leugatásból és leiskolázásból viszont megkapod a kimagasló osztályzatok. Húzz innen a pics@ba és vissza se gyere, te retardált gyökér!
2021. aug. 15. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!