Trafós adapterek 3-12V mennyire biztonságosak?
Okoztak már lakás tüzet?
Nem tűzveszélyesek?
Az a kapcsolós?
Ha nem terheled túl, úgy gondolom, nem lehet gond.
Az egyszerőbbek nem stabilizáltak (ezeken általában egy tolókapcsoló van. Ezek csak a trafó szekunder tekercsének kivezetéseit kapcsolgatják rá egy egyenirányítóra, amin egy pufferkondenzátor van. A feszültsége kis terhelésnél jóval magasabb, mint ahova kapcsoltad, terhelve pedig nagyon "brummos" lesz, (100Hz-es hullámosság)
Aminek az alján van egy csak kihúzott állapotban állítható szabályzó (csavarhúzóval tekerhető), abban már van stabilizátor, megbízható.
Ha azokra a kapcsolóval beállítható feszültségűekre gondolsz, akkor azok korlátozottan biztonságosak. A legprimitívebbek felépítése végtelen egyszerű, transzformátor, egyenirányító, töltőkondenzátor. Túlterhelés és zárlat ellen nem védettek. Rövid idejű túlterhelést és zárlatot általában elviselnek, de, ha ez hosszabb ideig fennmarad, akkor leéghet a transzformátor. A táplált készülékekre veszélyt jelenthet, ha véletlenül nagyobb feszültségre állítod az előírtnál, vagy, ha fordított polaritással csatlakoztatod. A táplált készülékbe való csatlakoztatás előtt mindig ellenőrizd, hogy megfelelő feszültségen álljon és helyes legyen a polaritás. Ezenkívül arra is figyelni kell, hogy a táplált készülék áramfelvétele ne legyen nagyobb, mint amit az adapter le tud adni.
Ahogy 2-es írja, ha van benne feszültségstabilizátor, azok biztonságosabbak, mert túlterheléskor vagy zárlatkor a stabilizátor egy bizonyos értékre korlátozza a kimeneti áramot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!