Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Azonos árban a lézeres nyomtat...

Azonos árban a lézeres nyomtató jobb mint a tintasugaras?

Figyelt kérdés

Szeretnének egyet venni, és nem tudom milyen legyen. Ne legyen túl drága (50 ezer max), kicsi legyen, de jó.


Lézeresre gondoltam, de gondolom az drágább is. Nem tudom hogy összességében miért érné meg a lézeres, kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.


2021. máj. 30. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

A lézeres gyorsabban nyomtat, csendesebb és kissebb a fenntartási költsége. Ha a tintapatront akarnád újra töltetni egy olcsóbb tintasugaras nyomtatónál, akkor azon az áron jobban megéri már egy újat venni.

Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya. Ezeket megtalálod leírva a neten, azok alapján mérlegelhetsz, hogy mire van szükséged.

2021. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha fényképeket is akarsz nyomtatni, maradj a tintasugarasnál. Egy lézerest tudok, ami normál papirra fényes képet nyomtat, de nagyon drága. Fotópapirra az sem jó.
2021. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nemkicsit át kell gondolni.

A gyártók részéről a beetetés az, hogy maga a nyomtató durva olcsó és a toner, vagy patron durva drága.

Nézz utána, hogy a kiszemelt nyomtató fenntartása mennyibe kerülne a nyomtatási igényeid szerint.

2021. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A fenntartási költségnek hol lehet utána nézni?
2021. máj. 30. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg hogy az adott nyomtatóhoz milyen patron illetve toner kell és keress rá arra a tipusra
2021. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sőt a laser toner nem szárad be de a tinta igen.
2021. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem sokat nyomtatsz, nem érdemes lézert venned. Nekem hp tintasugaras van, kb. heti 10-30 oldalt nyomtatok, néha egy-egy hétig egyet sem, de még sosem száradt be. Hacsak nem színes fényképeket nyomtatok kb. fél évig elég egy patron szet.

Gyakran használtam lézert is, ha 20-40 oldal kell gyorsan, akkor az jobb. Viszont a toner többnyire drága.

2021. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az adott nyomtatóhoz nézd a patron illetve a toner szet árakat.
2021. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!