Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy CD lemezre is ugyanúgy...

Egy CD lemezre is ugyanúgy lehet videót írni, mint DVD-re?

Figyelt kérdés
Egyébként a CD és a DVD minek a rövidítése? A DVD- nél valahol Digital Video Disk-et olvastam, a CD- nél pedig Centered Disc-et olvastam. Így helyesek?
2021. jan. 29. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

CD = Compact Disk, DVD = Digital Versatile Disk.

A különbség az adatsűrűségük. Ezért nem okoz problémát egy DVD meghajtónak a CD beolvasása, mert lényegében ugyan az, csak nem annyira sűrűek az adatok. Így gyakorlatilag bármit ráírhatsz a CD-re, akár videót is. Csak a 700 MB általában erre túl kevés. Vagy a videónak kell rövidnek lennie, vagy tömöríteni kell, amitől rossz lesz a minősége.

2021. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Csak néhány 10 perces videórol van szó, rámásoltam a legkisebb sebességgel, de a lejátszó nem olvassa be. A gépen a videók jobb sarkába van egy lakat. Most akkor valaki letiltotta őket? Vagy észrevették, hogy nem vettem meg a videokat?
2021. jan. 29. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!