Bitcoin bányászat hogyan működik ? Hogyan lehet a maradékot megtalálni ?
Továbbá alkotta meg az egész bitcoin rendszert? Milyen céllal ? Kinek az ellenőrzése alatt van ?
(A bitcoinnal és annak felhasználásával tisztában vagyok. A fent említett kérdések nem egyértelműek.)
Szerintem az egész egyfajta piramisjáték..
Versenyfutás az idővel / hardverekkel, de közben ezzel párhuzamosan az alvilág pénzmosó eszköze is, a nyomonkövethetetlen tranzakciókra.
Satoshi alkotta meg.
Elso blokkba benne van a new york times egyik cikke ami arrol szol h az allam a nyomtatott penzel megint megmentette a bankokat.
Mindannyiunk ellenorzese alatt van. A banyaszok csinaljak a blokkokat a nodok validaljak. Mindenki tud node lenni, en is, te is ( kb napi 200gb adatforgalommal jar alapbeallitasokkal es szukseg van olyan 500gb tarhelyre )
Nem tudom mire keszult de arra jo hogy barki a vilagon tud barkinek bitcoint utalni, a rendszert nem erdekli semmi csak az h valid legyen a tranzakcio. Mindezt nem rejtett koltsegekkel hanem bytonkent meghatarozott osszegert.
ugen, ez a hely itt kevés ahhoz, hogy leírjuk - nem is akarok annyit gépelni, megtették már mások. Rengeteg cikk, írás, videó van erről a témáról.
Az biztos, hogy ha rentábilisen szeretnéd csinálni - nem nagy hozamot elérve, csak éppen ne legyél vesztegéses, már akkor is komolyabb hardveres beruházás kell. Plusz áramszámla.
van több bitcoin kalkulátor is amivel ki tudod számolni, hogy mennyit tudsz keresni vele ha tudod a hardvered teljesítményét.
"Mindezt nem rejtett koltsegekkel hanem bytonkent meghatarozott osszegert."
Ahham, szóval itt lép be a "piramisjátékba" az ÉRTÉKESÍTÉS, mert ugye ezt a "SZOLGÁLTATÁST" valódi pénzzel kell kifizetni.
Akkor csak van abban valami, hogy dobálják bele a pénzt...
Üdv!
Van egy ál nevem : Krump Lee és ma segíteni fogok neked abban, hogy megértsd a Bitcoin bányászatot.
Méghozzá úgy hogy „kitalálok” valami hasonlót az oktatási és osztályzási rendszerre. Miért is Nos, mert kissrácként gyerekkoromban jól énekeltem, ennek ellenére hármas voltam énekből, miközben a szelektív mutizmussal élő osztálytársnőm, aki soha nem beszélt és főleg nem énekelt, nos ő ötös volt.
Nos, ma már olyan hangom van mintha egy repedt fazekat végig húznál az aszfalton, úgy hogy az osztályzási rendszeremhez kitalálunk egy új tantárgyat is.
Az érdekesség kedvért legyen a tantárgy neve : Blokklánc ismeretek.
Ezt az új tantárgyat 5 évig tanítják a sulikban és minden évben egy kicsit másként fogják osztályozni.
Az első évben az osztályból egyetlen egy diák kaphat jegyet, a jegy az fixen rögzített ez az ötös.
Az osztályból mindenki ezért a jegyért versenyez és a feladat mondjuk egy működő blokklánc létrehozása, olyan módon, hogy igazából ennek a tárgynak a jegyeit, fogják majd egyfajta elosztott adatbázisba írni.
A jegyet az kapja aki ezt a blokkánc feladatot előbb teljesíti, azaz előbb elkészül az ellenőrző programjával. Viszont magát a jegyet nem a tanárok adják, hanem a verseny győztese kapja, úgy hogy azt a többi versenyzőnek, diáknak is igazolni kell.
A következő évben a diákok már csak iskolánkként kaphatnának egy jegyet és ez is csak a négyes lenne. A következő évben kerületenként egy iskola tanulója kapná a hármast. Utána a város egyetlen iskolája a kettest és utána pedig az ország összes iskolájának a versenyében egyetlen tanuló az egyest.
Hiába lenne a tanár kedvence az egyik diák és hiába utálná a másikat, nem a tanárok döntenek a jegyekről. Ha így osztályozták volna az éneket anno, a hármasom azt jelentette volna, hogy jobban éneklek mint a kerületben éneklő gyerekek többsége. Míg az osztálytársnőmnek jobban kelett volna énekelnie, mint az osztályban bárkinek és aligha kapta volna a jegyet valaki aki nem is énekel.
Nos az állnevem Krump Lee és lehet hogy az általam kiötölt osztályzási rendszer senkit nem fog érdekelni. Ám nem így volt egy Satoshi Nakamoto néven bejelentkező valakivel vagy valamivel.
Akinek a pénzügyi rendszerrel kapcsolatban támadt egy nagyon hasonló ötlete.
Nos ami nálam Krump Lee-nál ennek a tantárgynak és az azzal kapcsolatos „versenynek” a neve Bloklánc ismeretek. Satoshi Nakomoto rendszerében pedig a „tantárgy” neve Bitcoin bányászás.
Én a példámban azért neveztem blokklánc ismereteknek, mert találó és Satoshi Nakomoto is azért hívta bányászásnak mert találó. A bányászok ugyanúgy egy blokklánc feladatot oldanak meg mint a példámban a diákok, de ők egy titkosítási feladatban lényegében egy blokkot keresnek és ezt hozzák a „felszínre” Ez a blokk inkább az ellenőrző része mint sem maga a Bitcoin. Aki ezt a blokkot előbb megtalálja, az lesz a verseny győztese és igazából ami a példámban az osztályzat az itt a Bitcoin.
Az „osztályzat” azaz a jutalom kezdetben magasabb volt csak úgy mint az osztályzós példámban.
Azonban a kezdeti jutalom nem ötös volt hanem ötvenes. Ezt a jutalmat nem évente adták a győztesnek, hanem blokkonként és nagyjából 10 percenként talált valaki egy blokkot.
Ez a jutalom ugyanúgy csökkent mint a példámban, azonban nem évente, hanem 210 000 blokkonként. Nagyjából tíz perces időkkel számolva, ez a 210 000 blokk négy év alatt lett megtalálva.
Az ötvenes „osztályzat” pedig 25-re csökkent, utána 12,5-re és ma 6.25 nél tartunk.
Nos az osztályozós példám egy picit eltér a BTC-től. Ugyan is a példámban a versenyben résztvevő és összedolgozó diákok nem oszthatták meg egymás között az osztályzatot, aszerint, mennyit tettek az eredményhez és nem is ruházhatták át az osztályzatot másra.
A „bányászok” versenye számítás és energia igényes volt és ahhoz hogy a költségeiket fedezzék, ezért eladták a „versenyben” jutalmul kapott Bitcoint.
Ezt úgy kell érteni, hogy az a bizonyos osztályzat egy olyan ellenőrzőbe került bejegyzésre amit úgy hívnak privát kulcs. Az ezen található jegyet, számot, Bitcoint a bányász a nyilvános kulcsával tudta más nyilvános kulcsára küldeni.
Hogy milyen céllal alkották meg ezt a rendszert. Nos bennem mély nyomott hagyott a tanárnő és a tanári kar, akik igény szerint beírták ennek a kislánynak a jegyeit, amikor elpityeregte magát, miközben az én tudásom, szorgalmam semmit nem ért náluk.
2008 környékén és most 2020-ban ez a tanárnő és a tanári kar, azok a szervezetek, akik a hagyományos nemzeti valutákat kiadják és felügyelik, a pénzügyi rendszer, bankrendszer és a cuki pityergős énekelni nem tudó kislány az amerikai dollár. Amit jelenleg is igény szerint nyomtatnak. Rengeteg ember veszítette el a házát és értékeit a centralizált pénzügyi rendszer hibái miatt és éppen olyan tehetetlenül nézték, mint anno az énekelni tudó kisfiú az énekelni nem tudó kislány ötösét.
Ezzel a lépéssel egy olyan pénzügyi rendszert hoztak létre, amelynek a fedezete, energia, számítási teljesítmény és információ alapú és decentralizált.
Összefoglalva tehát, nem a Bitcoint bányászák, hanem titkosítási feladattal egy blokkot keresnek, ennek a megtalálásáért a BTC a jutalom. A bányászok bonyolítják a tranzakciót és ezért részesülnek a tranzakciókból és onnantól, hogy az összes BTC-t kiosztották a bányászok a tranzakciós díjakat fogják megkapni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!