Ennyire figyelmen kívül lehet hagyni az Ohm törvényeit? Vagy a digitális erősítőknél már be lehet ezt így állítani, hogy tulképpen "bármilyen" impedancia jó neki?
azt írja a hangszórókhoz:
4-16 Ohm. na de ez hogy? csak mert emlékszem, mennyit számolgattunk régebben, hogy práhuzamos meg soros, és akkor mi hogy legyen, és hirtelen meglepett, hogy ennek meg tök mindegy?
Merőben más a működési elve mint egy tranzisztoros vagy csöves erősítőnek, de tranzisztorosaknál sem ritka hogy le lehet jönni 4 ohmos terhelésig, amely abban az esetben jóval nagyobb disszipációt von maga után a végeken.
D osztályú erősítőnél eleve kisebb a hűtésigény működéséből adódóan, amennyiben a megnövekedett terhelőáramot tolerálják az alkatrészei és tápegysége, minden probléma nélkül lehet egész kicsi terhelőimpedanciával is használni.
Hogy megértsd:
Az a 600W parasztvakítás, ugy aki csak azt nézi, de azt sem tudja mi az. Egyébként 2x15W-ot tud.
És 4-6Ohm, gondolom 4Ohm-nál van a teljesítmény illesztés, de persze lehet nagyobbal is (tehát 6Ohm-al terhelni), csak akkor csökkent a teljesítménye.
Így van ahogy a 3-as írja, 2x15Watt a kimenője, a D osztályú IC datasheet-jét megtalálod egyébként a világhálón.
CSC8210
köszönöm, akkor végül is elképzelhető, hogy az a 2x15W akár valós is lehet, és mégse annyira gagyi?
csak akkor ezeknél a digit cuccoknál már nem kell az ellenállásra amnnyira figyelni, mint a régieknél, hogy feleződik vagy éppen duplázódik, szóval erre végül is kötök, amilyen hangszórót akarok, és nagy valószínűséggel jó lesz neki?
oké, nekem még nem volt dolgom digit erősítővel, szal én csak örülnék, ha így lenne, csak elsőre kicsit fura. de átolvasom amit linkeltetek, kösz
meg van egy nagy kérdésem: a line out-ot hiányolom belőle, hogy tovább tudjam vinni a jelet másik erősítőre is, ha éppen úgy van.
ezzel hog ytudnám megoldani? vagy marad az, hogy eleve Y-elosztóval hozom rá a jelet, és akkor a másikat vihetem másikra? vajon a szükséges bemeneti jelerősség is olyan tág határok közt mozoghat, mint az Ohm?
A D-osztályú erősítő sem "digitális", ugyanis digitális hangfalak tudtommal nem léteznek, a D-osztályú csak más elven működik. A szokásos kapcsolású D-osztályú erősítőknél általában még fontosabb a pontos terhelő impedancia, mert a terhelő impedanciától függ a kimeneti szűrő felső frekvencia töréspontja és Q tényezője. A hagyományos erősítőknél csak arra kellett figyelni, hogy ne menj az ajánlott impedancia alá, a D-osztályú erősítőknél (a szokásos kapcsolástechnika esetén) csak egy impedancia mellett tartható a specifikált frekvenciamenet, tehát sem alá, sem fölé nem szabad menni a megadott impedanciának.
Hogy egy olcsó kínai cuccra milyen műszaki adatokat írnak, az sajnos nem jelent semmit. A minőségnek ára van.
Persze, az is lehet, hogy ennek a kínai cuccnak olyan magasra tették a kimeneti szűrő töréspontját, hogy nem nagyon szól bele a hangfrekis sávba, akkor viszont nagyfrekvenciás zavarokat okozhat más készülékeknél. Lehet, hogy nincs is benne kimeneti szűrő, és akkor a nagyfrekvenciás zavar garantált, sőt a szűrő nélküli D-osztályú erősítő tönkreteheti a magashangszórót is.
Én nem kísérleteznék kínai gagyival, lehet, hogy 10-ből 1-szer te nyersz, de 9-szer csalódás vár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!